ערב בבריכה סודות של בוקר סימני חיים שיעור בוקר יום חלום
חוקי הפורום -
  פורטל הצילום בפייסבוק פורטל הצילום בפייסבוק  שאלות נפוצות חוקי הפורום  שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חיפוש בפורום  לוח שנה   הרשמה הרשמה  התחברות התחברות


כללי הפורומים וחוקיהם

חוקי הפורום הבסיסיים - נא להקפיד!
(עידכונים והודעות אחרות יעלו כאן מפעם לפעם. נא לבקר כאן לפעמים...)

במהלך ההרשמה תידרש לתת כמות קטנה של פרטים, חלקם מוגדרים כ"לא חובה למילוי".
חשבון ה EMAIL שאתה נותן צריך להיות חשבון פרטי ולא ציבורי (לא HOTMAIL, YAHOO וכ"ו) מסיבות בטחון. ישנה חובה לרשום גם את מספר הטלפון - וישנה אפשרות שהוא יאומת. הפרטים שיינתנו לא יפורסמו בציבור.
אי מילוי הפרטים הנדרשים יגרור השעייה ללא התראה.
האתר הזה והפורומים שלו הם של אנשים אמיתיים. אנחנו נפגשנו וניפגש גם בחיים שמחוץ לפורום, לכן גם ממלאים פרטים אישיים, כולל שֵם.
מנסיוני - זה מקנה אחריות מסוימת לאנשים על מה שיוצא מהמקלדת שלהם. אני שוחר שלום, מאמין ביחסים אישיים ואינני חפץ בטרולים שמתחבאים מאחורי ניק דמיוני וכתובת וירטואלית שמחר מחליפים אותה.
בשביל פריחה, לימוד והדדיות חיובית - צריך את המגע האישי. אחרי הכל, אנחנו בני אדם ולא יצורים וירטואליים. משתמשים ללא שֵם ייאלצו לחפש להם מקום אחר, אז בבקשה - לדאוג למילוי הפרטים בכרטיס האישי.
הפורומים שלנו הם פורומים "משפחתיים". אצלנו מפרגנים אחד לשני, תומכים אחד בשני ומכבדים איש את רעהו, הבה נשמור זאת כך - פינה נעימה של שפיות ויצירתיות בעולם המטורף שסביבנו!  

אין להעלות לפורום מסרים פוגעים, גזעניים ומעליבים שעלולים לפגוע בקבוצת אוכלוסיה או משתמש יחיד. הטרדה, טרולינג, הוצאת דיבה והתקפות אישיות אסורות. מסרים כאלו יימחקו מיידית ומפרסמן ייקרא לסדר. אם ימשיך המפרסם במסריו הבוטים, הוא יושעה מהפורום.

את/ה לוקח/ת על עצמך את האחריות לכל הודעה שנכתבה על ידך או לתמונות שהינך מעלה. אין הנהלת הפורום והאתר אחראית בשום צורה לתוכן ההודעות שהועלו על ידי הגולשים או על נכונותן.

אין להעלות לפורום צילומים בוטים, מציצניים הפוגעים ברשות הפרט, או פורנוגראפיים. אין להעלות צילומים בוטים של קטינים בשום מצב, בהתאם לחוקי מדינת ישראל.
בכל מקרה, העלאת תמונה של קטין מחייבת קבלת רשות מהוריו או מהאפוטרופוס שלו.

אין להעלות עבודות של אחרים – רק מה שצילמת בעצמך מותר, ואין להפר זכויות יוצרים כפי שקבועות בחוק. אין הנהלת האתר אחראית לחומר המועלה על ידי הגולשים, והאחריות המשפטית על כך נופלת על כתפי המעלה. ברגע שייוודע להנהלת האתר על העלאת חומר המפר זכויות יוצרים, היא תסירו מיידית ללא אתראה.

כל הזכויות על הטקסט והחומר הצילומי/גרפי שמועלה שמורות ליוצרן. אין הנהלת האתר אחראית להפרת זכויות היוצרים של הגולש על ידי גורם אחר, אם תיעשה.

אנא התנהג בנימוס ובלשון נעימה לגולשים אחרים – למען האווירה הטובה, ואנא חשוב לפני שאתה מגיב להודעה של מישהו אחר.

פרסום מסחרי במסגרת הפורומים – אסור. כנ"ל אסור פרסום שלילי – הכפשות והשמצות של מותג, חנות או עסק כלשהו. מכירות וקניות אישיות יותרו בפורום המתאים.

זכרו: הכלל היסודי - כולנו בני אדם. אנחנו אוהבים שמכבדים אותנו ומתייחסים אלינו. ננהג כך גם כלפי אחרים!
הואיל ואנו מצויים כאן ללמוד ולחלק את הנסיון שלנו - כדאי שנזכור שמה שיש לנו עוד ללמוד - רק ילך ויגדל למרות הידע שרכשנו!לפני שמעלים תמונה - כדאי שנחשוב על "מבחן הסלון" שלי - האם התמונה ראוייה לשלם 400 ש"ח להגדלתה לפוסטר, לתלות בסלון ולהשוויץ לחברים? הבה נתאמץ לפחות להתקרב למבחן הזה. נזכור שצילום טוב מדבר לכולם, לא רק מזכיר לנו חוויות אישיות.

העלאת תמונות: את התמונה המקורית מקטינים לגודל של 1000 פיקסלים ב"משקל" מרבי של 350K (רצוי קצת פחות). פותחים הודעה חדשה, כותבים בכותרת מה שרוצים ובגוף ההודעה מה שרוצים. מעמידים את הסמן בתחילת השורה בה אנו רוצים להעלות את התמונה ולוחצים על האייקון של ה"עץ עם החץ כלפי מעלה". נפתחת תיבת דיאלוג למציאת התמונה בוחרים בה ומעלים אותה.
אם תעלו תמונה רחבה מ 1000 פיקסלים, מנוע האתר יכווץ אותה והיא תיראה לא טוב. רק לאחר הקשה עליה אפשר יהיה לראות את מה שבדיוק העליתם.
תמונה גדולה שמועלית עלולה להיגנב לכם על ידי מבקרים אקראיים לשימושים שלא חלמתם עליהם...

אם אנחנו מעלים סדרה של תמונות - נעשה את זה באשכול אחד. נא לפתוח רק אשכול אחד ביום! כל הודעה חדשה דוחקת מישהו לדף האחורי. אם נעלה 10 תמונות בסדרה - הצופים ישתעממו כבר אחרי התמונה השלישית וקשה יהיה לקבל ביקורת טובה על הצפה של תמונות.
לכן, מעלים תמונה אחת עד שלוש מכסימום באשכול.
ניתן להעלות יותר מהודעה אחת ביום אם הן מועלות בפורומים שונים (אם הן עומדות בתנאי ה"קרדיט" המפורט למטה).צילומי עירום:

את הפורומים מבקרים כל מיני אנשים, כולל אנשים דתיים. אם אתם מעלים תמונות עירום, ציינו את זה בבקשה בכותרת ההודעה במילה עירום.
מנוע הפורום כשמזהה את המילה עירום בכותרת, לא מציג את התמונה, אלא אם לוחצים ונכנסים לאשכול.  זו טירחה מועטה - הבה נכבד רגשות של אחרים.


לגבי בעיות בהעלאת תמונות:

תמונות מתקשות לעלות מהסיבות הבאות:
1. הן גדולות מדי - חורגות מ 350K ברוטו (כ 320K נטו).
2. ה EXIF של התמונה פגום. קורה לפעמים מסיבה לא מובנת ולפעמים בגלל שמירה ל WEB. תמיד צריך לשמור ב SAVE AS. הפתרון - לפתוח את התמונה בעורך, לעשות לה COPY ולהדביק אותה במסגרת חדשה ריקה. משטחים (בתפריט השכבות) ושומרים בשם חדש. הפעולה מעיפה את ה EXIF לגמרי.
3. השם שנתתם לתמונה חייב להיות באנגלית או במספרים בלבד. שמות בעברית או בתגים אסורים (שאינם אותיות או מספרים) ימנעו העלאת התמונה.ישנו time out של 25 דקות מתחילת כתיבת הודעה בפורום ועד שתוקף הדף יפוג, לכן מומלץ, אם ההודעה הנכתבת ארוכה במיוחד, לכתוב אותה תחילה בWORD ורק אחר כך להדביק אותה לתוך ההודעה.


גלריית המשתמשים:

בכניסה הראשונה למערכת הניהול של גלריית המשתמשים, המערכת תטען את כל התמונות שהמשתמש העלה אי פעם לפורום, פעולה זו יכולה להמשך מספר דקות ולכן יש להמתין בסבלנות.

יש אפשרות לפתוח קטגוריות שונות בהן יוצגו התמונות, יש לסמן תחילה את התמונות אותן רוצים להעביר לקטגוריה
ורק אז לבחור את הקטגוריה או ליצור קטגוריה חדשה.

כאשר התמונות מסודרות לפי קטגוריות ניתן לערוך אותן, ז"א לתת לכל תמונה שם ותיאור, ולסמן האם התמונה תוצג לגולשים אשר יבקרו בגלריית המשתמש או לא.

* רק קטגוריות שבהן תמונות המסומנות להצגה יוצגו בגלריית המשתמש.
* ישנה הגבלה של 200 תמונות להצגה.
* ניתן להעלות תמונות לגלריית המשתמש דרך מערכת הניהול שלה.

ניקוד מהיר
מי שרוצה לנקד עבודות של אחרים (אינך יכול לנקד את עבודותיך שלך) ינקד אותן לפי הקטגוריות.
מספיק לסמן את הקוביות האפשריות.
תמונות הנבחרות להיות תמונת היום מתחלפות בחצות.
תמונות הנבחרות להיות תמונת השבוע מתחלפות במוצ"ש.

שווי הניקוד:
אימפקט של התמונה = שווי 2 נקודות
סיפור או מסר = שווי 3 נקודות
הנושא והגשתו = שווי 2 נקודות
הטכניקה והכלים = שווי 1 נקודה    
  
משתמש עם פחות מ 200 הודעות איננו יכול לנקד על מנת למנוע הטיית התוצאות על ידי אורחים מזדמנים.
ניקוד התמונה איננו תחליף להערות בונות!

קרדיט

לאחרונה הוספנו מנגנון חדש הקרוי קרדיט.
מנגנון זה לא יאפשר להעלות תמונה אם אין לכם נקודת קרדיט אחת לפחות. נקודת קרדיט נוצרת כאשר הגבתם לחמש תמונות של אחרים עם לפחות 4 מילים של תגובה. "וואו", "יופי" וכ"ו לא נחשבים.
על כל נקודת קרדיט תוכלו לפתוח הודעה ולהעלות עד שלוש תמונות בהודעה (אם רצונכם בכך). הקרדיט נשמר ומצטבר עד שניצלתם אותו וכמות נקודות הקרדיט שיש לכם מופיעה במעלה דף הפורומים.
זה יגרום לכך שלא יהיו כאן לוויינים שזורקים תמונה לקבל "וואו" נעלמים ולא טורחים להגיב לאחרים.
 זה פשוט, הוגן וחברי (מנגנון זה לא פועל זמנית)

העלאה וניקוד תחרות החודש.
תמונות לתחרות החודש יועלו רק על ידי מי שיש לו 100 הודעות לפחות, וולתחרות החודש לא יינתן ניקוד שלילי.Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק