מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» סקירת תערוכות » פרטים
סקירת תערוכות
נוספה: 24/2/2010
גרסה להדפסה
Share |
תערוכת PMA 2010 – הבשורה הגדולה? צפיות: 1926
תערוכת ה PMA הסתיימה לפני זמן קצר, ועיקר ההכרזות נעשו כמובן לקראתה. מעט מאוד הכרזות נעשו במהלכה, כצפוי.
חברות רבות – למעשה כמעט כולן, הציגו את מרכולתן שברובה היתה אבולוציה של מוצרים קודמים ולא רבולוציה – מהפכה.
נקודות מעניינות לציון הן כרטיסי הזיכרון הענקיים. לא מזמן הוטבע מושג חדש שנקרא טראבייט (1000 גיגבייט) והנה אנחנו מתבשרים על מושג חדש עוד יותר הנקרא פּטַאבייט. פטאבייט אחד הוא 1000 טראבייט שהן מיליון גיגבייט שהם מיליארד מגבייט... (שזה בעצם 10 בחזקת 15 של בתים).
המושג הזה הומצא בשביל לאפשר שימוש בכרטיסי זיכרון מסוג קומפקט פלש שיעבדו בתקן CF5.0 ב 48 ביטים של רזולוציה. מפחיד מה מכינים לנו.
לבד מהכרזות של עדשות על ידי מספר יצרנים – לפני ובמהלך התערוכה, כמו סמסונג, ניקון, סיגמה ועוד, הכרזות של מגוון מצלמות P&S על ידי כל היצרניות, כמה DSLR בודדים ועוד כל מיני אביזרים הקשורים לצילום, אין כמעט משהו הקופץ לעין.
כמעט – מפני שנראה שעל פני השטח שלא קורה כלום, אבל העשן היוצא מתחת לכסא שלנו בעצם לא מגיע מבדל סיגריה בוערת אלא מהעובדה שאנחנו יושבים על פתחו של הר געש.
הר געש שהתעורר עם מצלמות ה 4/3 ואחריהן המיקרו 4/3. עמדו כל היצרניות והתבוננו בתופעת הטבע הנקראת מיקרו 4/3 ותהו לאן תתפתח.
והנה, הן רואות ריצת אמוק של אולימפוס עם שלוש מצלמות בסגנון זה ופאנאסוניק עושה אותו הדבר. יתר על כן – המצלמות הללו מוצעות במחירים גבוהים מאוד, ולמרות זאת, הן נמכרות בהצלחה.
מצלמות ללא מראה, פריזמה ותריס מכני היו תחזית שלי (וגם של אחרים) לפני כמה שנים – והנה – זה קורם עור וגידים.
באה סוני בתערוכה זו ומצהירה קבל עם ועדה שיש לה כוונות להיכנס לעולם זה (לאו דווקא בפורמט 4/3, אבל בסגנון) ואפילו מציגה בתערוכה דגמים לא עובדים (mock-up) של מצלמות כאלו.
סיגמה יוצאת עם הכרזה דומה וסמסונג מכריזה – לא פחות ולא יותר – שהיא מתכוונת לכבוש לחלוטין את השוק הזה (וכדאי לקחת אותה ברצינות).
ריקו, שחקן מינורי במגרש, ממשיכה לרוץ עם מצלמת הכלאיים ה GXR שלה שיכולה להפוך למצלמת RF או P&S על ידי החלפת המכלול חיישן-עדשה. היא מציגה בתערוכה עוד אופציות לטכנולוגיה שלה (משוגעת לדעתי).
חרושת השמועות על מצלמות כאלו מביתן של קנון וניקון (קרויות EVIL) כבר מעופפת באויר הרבה זמן, ואין עשן בלי אש.
אין ספק ששתי הגדולות לא ישבו בשלווה ויציגו ליין חדש של מצלמות RF דיגיטליות עם עדשות מתחלפות, אחרי הכול - הן התחילו שם בעבר הרחוק בעולם הפילם.
זה לא עשן של סיגריה. זהו מגא-וולקנו שעומד להתפרץ, כמו הסרטים התלת ממדיים שרצים כיום בבתי הקולנוע וכל החברות עושות מאמצים להשתלט על הטכנולוגיות הללו.
אולי זו הסיבה (ואולי לא) שלא שמענו הרבה מניקון בעולם ה DSLR הקלסי, לבד ממספר עדשות ומכפל, למורת ליבם של כל חובבי ניקון. אולי זו הסיבה שגם קנון לא עשתה בתערוכה הזו גלים גבוהים מדי.
אולי שתי החברות עסוקות בבניית ליין של מצלמות RF דיגיטליות, עדשות לנ"ל, אביזרים וציוד נלווה אחר.
הרי הן לא יכולות לתת לשאר החברות לקחת להן את השוק...
לבד מ DSLR אחת בעבר (D60) שהוכרזה בסמוך ל PMA – כל שאר ה DSLR של ניקון הוכרזו בעיקר בקיץ ובסתיו, למרות זאת, חובבי ניקון ציפו להכרזה של DSLR חדשה והתאכזבו.
מה לעשות, החברות עושות מה שבא להן, מתי שבא להן ומצפצפות על משאת ליבנו.
המגא-וולקנו יתפרץ השנה לדעתי – כשכל החברות יציגו את מרכולתן בעולם ה RF הדיגיטלי. התפרצות זו תאפיל כמובן על אלו שהתחילו במהפך, אבל זה דרכו של עולם, הלא כן?


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק