מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» מאמרי גולשים » פרטים
מאמרי גולשים
נוספה: 16/6/2009
גרסה להדפסה
Share |
הכנת חותמת אישית - צביקה פדר צפיות: 4050
מאחר שראיתי שהשאלה נשאלה יותר מפעם אחת חשבתי שזה נושא שיכול לעניין עוד כמה אנשים.
למה זה נחוץ בכלל? 
יוצא לנו לצלם לא מעט תמונות אני מניח, חלקם טובות יותר וחלקם טובות פחות תלוי בבנאדם ובנסיון שרכש ובאיזה שלב או שמתעורר בו, לבעל הזכויות, הרצון להגיד לעולם ''זה אני צילמתי'' או שהוא מפחד שאיזו מצולם/מצולמת תשתמש בתמונה שלו וחס ושלום לא ידעו שהוא זה שצילם, או שרוצה לפרסם את עצמו או כל סיבה הגיונית שכולנו די מבינים שבאיזה שלב למרות שזה לא ימקצע אותנו, אנחנו רוצים חותמת אישית. ואם נקבל גם מסגרת בכלל זה יכול לשדרג ייחוד לתמונה. אז למה לא?
רקע:
ניסיתי לברר האם יש טכניקה מיוחדת  לעשות כן כי הרי לקחת מכחול ולצייר בכל תמונה את השם שלך נשמע אולי מלהיב בהתחלה אבל די מהר החשק יורד והפרצוף הופך מסמיילינג שמח לסמיילינג מדוכא ומתוח. התחלתי לשאול חברים בפורום ולבדוק באינטרנט ומסתבר שאין תשובה חד משמעית מה הדרך הכי נוחה! כל אדם סיגל לעצמו איזה טריק שמצא בפוטושופ וחכמים לא כתבו לנו אלגוריתם תעשה ככה או אחרת.
מכיוון שכך הדבר ושמעתי עיצות מפה ומשם החלטתי ללקט את העיצות ואת מה שאני למדתי ולשים פה בפורום בכדי שכולנו נוכל להינות ממגוון האפשרויות, לחלוק את סודות החתימה שלנו וכל אחד יבחר את דרכו העדיפה והנוחה.
כמובן אם יש למשהוא עוד שיטות שלטעמו טובות הוא מוזמן לחלוק אותם פה ולשתף איתנו וככה נלמד ונלמד אחרים.
ברצוני להודות לחברים בפורום שעזרו לי להתיעץ וללמוד דרכים חדשות:
Che, YardenTab, Arielama, PhotoShay, Omer, Ted
כל השיטות הבאות נעשות בתוכנת פוטושופ, לא בצורה שחלמנו עליה עם כפית זהב בפה אבל חלקן יותר וחלקן פחות קשות ואחרי תרגול מתרגלים להן.
שיטה 1:
השיטה הכי פשוטה והכי מסורבלת. 
יצירת חותמת: בסרגל כילים לבחור את הטקסט T לבחור איזור ובאפשרויות- גודל פונט וסוג הפונט וצבע מועדף ולרשום איזה חותמת שרוצים. ובעזרת הסרגל חיצים שנמצא למעלה בסרגל כילים להזיז את התוצאה לאיזור הרצוי
יצירת מסגרת: בתפריט IMAGE להכנס בתת תפריט CONVAS SIZE, ובתת חלון שנפתח להוסיף נגיד 10 פיקסלים לכל צד ואפשר לבחור צבע רקע לבן, שחור או כל בחירה שרוצים מהעדיפויות הקטנות שיש.
חסרונות: נראה אותכם עושים את זה 100 פעם עם חיוך.
שיטה 2:
שיטה קצת יותר יצירתית:
לפתוח דף חדש בגודל התמונות הרצוי, לצייר עליו את הטקסט וריבוע שחור או כל צבע אחר מסביב, קל לבחור את האיזור הצבעוני על רקע לבן ע"י בחירת איזור לבן ולעשות INVERSE של הבחירה. COPY דרך תפריט EDIT ואז לפתוח כמה תמונות שרוצים.. ותמונה תמונה עושים PASTE ואז משטחים שכבה מכיוון שפתח בשכבה נוספת, שמירה וסגירת חלון עד שנגמר הסט.
חסרונות: נראה אותכם מוצאים את התבנית השמורה לאחר כיבוי המחשב.
שיטה 3:
GIF
דומה לשיטה 2 רק ע"י גרירה, אחרי יצירת החתימה שבסעיף 2 שומרים בקובץ גיף, ואז לכל תמונה גוררים ואח"כ משתחים דרך תפריט השכבות: FLAT IMAGE
חסרונות: הרבה גרירות עם עכבר היד כבר מתחילה לכאוב.
שיטה 4:
ACTIONS
רעיון השיטה: להקליט סדר פעולות שאתה עושה על תמונה, ןלהשתמש בזה להקליט את עשית החתימה וככה כשמריצים את ההקלטה על כל תמונה הוא חוזר על הפעולה שעשית בפעם הראשונה, זה שמור במחשב ככה שתמיד תוכל לטעון את השמירה
הזהרה: מומלץ להתאמן קודם כי הוא מקליט כל פעולה ואם טעית הוא יקליט גם את הפעולות שטעית.. הוא רושם הכל בחלון צמוד שנקרא HISTORY כדי שתבינו מאיפה המחשב יודע.
איך מבצעים את זה? 
בין החלון הראשי לחלוניות שירות בצד ימין יש מעין סרגל כלים קטן שמצוייר בו סימון של PLAY כמו בוידאו, לחצו עליו ויפתח חלונית קטנה עם תפריט צד אחד כתוב ACTIONS צד שני HISTORY.. אתם צריכים את מה שמסומן אז זה בסדר.. בתחתית החלון יש סימנים כמו בוידאו PLAY, RECORD, STOP וכו.. אז להבין את הרעיון זה די פשוט. קודם נלחץ על הסמן של הנייר CREATE A NEW ACTION כדי שנוכל למצוא את הפעולה שעשינו אם עושים כמה פעולות ונקרא לשם ההקלטה משהוא שנזכור. אז עושים RECORD ומתחילים לבצע את סדר הפעולות שצוינו קודם בשיטה 1 למשל.
 יש? חשוב לזכור שכל דבר הוא זוכר ככה שגם בחירת הצבע הרצוי די רצויה כדי שהמחשב לא ינעל בטעות על צבע שהיה שמור קודם בזכרון! ובסיום הפעולה STOP. ואז פותחים כמה תמונות בו זמנית וכל אחת עושים PLAY.  חשוב לזכור שצריך לאחד שכבות כי התוכנית פתחה את הפעולה בשכבה חדשה ולשמור, אפשר כמובן להקליט את האחוד והשמירה יחד עם הפעולה ואז לזכור לא לשמור כשסוגרים את התמונה כדי שלא ישמור תחת פורמט פוטושופ. אך להזהר, כי אחרי שמירה אין דרך חזרה אם טועים.
חסרונות: יכול להוסיף שכבה שצריך לאחד או להזהר לא לעשות פעולה בלתי הפיכה
שיטה 5:
חותמת:
רעיון השיטה: כמו שחותמים על הניר ככה אפשר לבנות חותמת בצורה שנירצה.
איך זה פועל? פותחים דף לבן בגודל הרצוי, בונים עליו חתימה ע"י הטקסט ושוליים ע"י כלי הסימון או כל שיטה אחרת ואז לשים לב שזה בשכבה חדשה. ואז ללחוץ על DEFINE BRUSH PRESENT על תפריט הEDIT, יפתח חלון ונותנים לו שם.
ואז זה די מהיר! כל תמונה שפותחים לוחצים על מברשת בתפריט, בוחרים את סוג המברשת בחלון העליון והראה זה פלא מופיע אחד מהמברשות את המברשת שנעשתה קודם לכן. אם התמונה באותו גודל זה מיידי אם לא אפשר לשנות קנה מידה. מה היתרון? אפשר לעשות שקיפויות למשל שזה נחמד.
חסרונות: זה נוח לגודל מובנה סטנדרטי, אם התמונה לא בדיוק בקנ"מ שבנית צריך טיפה משחקים להגיע לגודל הרצוי.
אפשרות אחרת:
ישנם תוכנות אחרות כמו VSO התוכנה יכולה להוסיף חותמת או טקסט לתמונות הרצויות או לשנות גודל על קובץ בודד או אפילו תיקיה שלימה! התוכנה תומכת בוינדואוז ומתווספת ככלי בתפריט הנכנס בלחיצת קליק בלחצן הימיני בעכבר. 
זאתי התורה בגדול. תנסו ותבחרו מה שנוח לכם ותראו שראיתם עוד פן נוסף בחיים.
שוב פעם המון תודה לחברים שחלקו את שיטתם ומקווה שהמאמר עזר לכם באיזה דרך שהיא עם עבודתכם?
ולסיום, הנה החתימה שלי: 
צביקה
 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק