מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» מוצרים חדשים והכרזות » פרטים
מוצרים חדשים והכרזות
נוספה: 22/2/2007
גרסה להדפסה
Share |
החדשות האחרונות מקנון – פברואר 2007 צפיות: 2704
שנת 2006 היתה שנה שהשם ניקון נישא בה בכל מקום. ניקון ביססה את מעמדה אצל הצלמים החובבים והחצי מקצועיים – כשהציגה במהלך השנה את הארסנל המלא שלה – החל מה D200 המשך ב D80, ה D50 ולבסוף, הדובדבן הקטן והממזר בקצפת – ה D40.
שנת 2006 היתה בהחלט השנה של ניקון, והמזומנים זרמו לכיסיה מכל המשתמשים. היא תיבלה את זה בכמה עדשות טובות במחירים שפויים יחסית, ישבה וחגגה לה, אך לא עוד.
לקראת סוף השנה התרבו הספקולציות כיצד תגיב קנון לגל הזה מניקון. עפו ספקולציות באויר – הכל מ 5D II  והמשך בפנטזיה שקנון נטשה את פורמט ה APS-H עם מקדם הקיטוע של X1.3 לטובת חיישן פריים מלא – FF כפי שיש ב 5D וב 1DSMKII.
עפו מספרים של 22 מגאפיקסלים ויותר, כאילו מדובר במתמטיקה פשוטה.
אנשים שלא מצויים בקרבת תהליכי ייצור הפיסות חושבים: מה הבעייה לייצר חיישן פריים מלא? הרי קנון עשתה זאת כבר שלוש פעמים, קונטקס עשתה זאת, קודאק עשתה זאת...
אז זה בכלל לא פשוט. ככל שגודל החיישן עולה, הכמות שיש בפלטה יורדת והניצולת צוללת פלאים.
בוופלה שיכולה להכיל עשרות רבות של חיישני P&S ניתן לייצר רק כמה חיישנים בודדים של פריים מלא. הניצולת מאוד נמוכה ומחיר כל חיישן FF מרקיעה שחקים.
זו אחת הסיבות שהיצרנים משתמשים בחיישנים קטנים והולכים - כי מחירם הולך ויורד עם הגודל.
המחיר – הדרישה מהאופטיקה הולכת ועולה והרעש האלקטרוני (שלג) הולך וגדל.
אז מה הבעיה לפנטז על חיישן בגודל FF עם 24 מ"פ שעולה 20 דולר? אין בעיה, אם זוכרים שזו פנטזיה בלבד...
קנון הנחיתה לקראת ה PMA את מצלמת הדגל החדשה שלה – ה 1DMKIII שעל הנייר, היא אחת הטובות בעולם, אם לא הטובה ביניהן. לקח לה כמה שנים לפתח את המצלמה הזו, כי היא מתוכננת מחדש מ"למטה" – ולא מאיזה טלאי שנוסף או פיצ'ר שנוסף.
קנון גם בחרה במסלול תמחור אגרסיבי – לנגח את מצלמת הדגל של ניקון – ה D2XS – שחיים קלים לא יהיו לה כעת.
בניגוד לפעמים הקודמות, לא דלף שום בדל מידע בהקשר למצלמה הזו -  היא אפילו לא נחשפה לפני הטסטרים המקצועיים לפני ההודעה של קנון. קצת קשה לי להבין את הסודיות הגדולה – הרי לא מדובר במבצע קומנדו צבאי – אז למה כאלו סודות?
להיפך, דליפה טרם עת היתה משאירה את אלו שפוסחים על שתי הסעיפים באי החלטה, עד להכרזה הרשמית. זו הדרך שבחרו בה והדרך מעוררת תרעומת גדולה אצל כל הטסטרים.
קנון גם שחררה מספר מצלמות P&S וכמה מדפסות, אבל הסיפור הגדול והמעניין זו ה 1DMKIII.
אז מה יש בה? חיישן עם קרופ פקטור 1.3 – הגיוני כדי לשמור על המחיר התחרותי. 10 מ"פ וקצב אש של 10 פריימים לשניה. לעיתונאים – זה קצת יותר מדי, אבל אם המצלמה מיועדת למגוון גדול של צלמים מקצועיים – זהו חישוב נכון.
יש בה שני מעבדי DIGIC III לעיבוד התמונות בקצב האש הזה. טרם ראינו גדולות ונצורות מהמעבדים הללו, אבל אין לי ספק שהתמונות מהמצלמה באיזו גבוה יהיו מאוד נקיות משלג, לפחות כמו ה 1DMKIIN.
מה עוד? מערכת פוקוס חדשה (קנון הקשיבה לתלונות לקוחותיה) עם 19 חיישני CROSS, ניקוי אבק, איזו 3200 שניתן עם BOOST להגיע ל 6400, מסך אחורי של 3 אינטש עם תצוגה חיה.
תצוגה זו דומה לתצוגת מצלמות P&S עם מספר מגבלות שלא אתעכב עליהן כאן – אבל שדרוג מעניין שבוודאי ימצאו לו שימוש.
מה שמעניין שקנון גם מתחייבת ל 300,000 פעולות תריס שזה מאוד מרשים (המצלמות המקצועיות מגיעות ממילא למספרים דומים – אבל הפעם יש התחייבות רשמית).
ישנם עוד מספר גדול של שדרוגים קטנים וגדולים למצלמה בהשוואה לדור הקודם, ואין לי ספק שקנון עשתה כאן צעד רציני, של תכנון מצלמה מקצועית מהיסוד ולא תמה הדבר שזה לקח לה כל כך הרבה זמן.
להערכתי, במהלך השנה תשודרג גם ה1DSMKII – למרות שלא בטוח שיהיו לה קופצים רבים בגלל המחיר. גם ה 5D תשודרג וכנ"ל ה 30D.
אני מפרגן לידידי הקנוניסטים מכל הלב. ולוואי ויוכלו לרכוש אותה וליהנות מהטכנולוגיה המתקדמת ביותר של קנון.
ברור הדבר שזה נעץ פילפל אדום חריף בישבנה של ניקון, כדי שלא תשב על זרי הדפנה ותגיב ואז קנון תגיב וחוזר חלילה – לטובת כולנו.
בנוסף, שדרגה קנון את ה 16-35 /2.8 מבחינה אופטית ועדשה זו היתה באמת זקוקה לשדרוג, היא יצאה גם עם פלש חדש משופר, משדר WIFI חדש ועוד – אבל המצלמה היא גולת הכותרת.
נאנחים ידיד הקנוניסטים – מדוע לא FF, הרי זה כזה כיף?...
מדוע? בגלל המחיר ובגלל שבעצם חיישן APS מספיק לכל, חוץ מלקיבעון המוחי של הצלמים הותיקים ועל אחת כמה וכמה כזה עם מקדם קיטוע של 1.3.
לא ראינו עדיין את הכל. נמתין לסוני – יש לה שפן בכובע, נמתין לפנטקס שגם לה יש שפן או שניים. לא בטוח שב PMA השפנים יהיו מוכנים להצגה, אבל בהחלט אפשרי – ולא רק מהם.
גם סמסונג כיום במשחק, גם פאנאסוניק, גם אולימפוס.
משעמם לא יהיה.


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק