מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
הכיתה של טד - לא תחליף לבית הספר, אבל נעסוק בניתוח תמונות, פיתוח ראייה צילומית, טיפים וטריקים וטכניקות צילום.
ישנם 98 מאמרים ב 8 נושאים
» טיפים לצילום מוצלח » פרטים
טיפים לצילום מוצלח
נוספה: 30/7/2005
גרסה להדפסה
Share |
צילום נשים ועירום נשי צפיות: 11223
אישה מתחברת אצלנו (הגברים, אבל לא רק אצלנו) למשהו רך, נאה ועם קימורים. כנראה שאריות מתקופת היניקה שלנו... מעט מאוד אנשים מחברים את המושג נשיות למרימות המשקולות או "מר עולם הנשית" עם השרירים המשורגים, שטוחות החזה. את החן הנשי המעוגל ננסה להעביר בצילום על ידי תאורה רכה וצידית. תאורה ישירה משטחת את הדמות, תאורת צד מדגישה את העיגלולים. אפשר גם עם פלש מוחזר מקיר לקבל תאורה אחידה ומפוזרת שיוצרת צללים עדינים מהצד.
אבל - לפני שמתחילים לצלם, כדאי להשקיע כמה דקות בהתבוננות בדוגמנית שלנו. נשאל את עצמנו מה הזווית הטובה ביותר שלה, מה אנחנו רוצים להדגיש ולהראות, ומה רוצים להסתיר. השקעת הזמן הנדרש בהתבוננות ותכנון תחסוך לנו הרבה רגעים של מפח נפש אחר כך. צילומי דמויות נשים המחמיאים ביותר נלקחים מזווית בגובה המצולמת או קצת מעל. קשה מאוד לקבל צילום טוב של דמות נשית מזווית נמוכה.
צילום מזווית נמוכה עלול ליצור תמונה גרוטסקית שמאוד רגישה לזווית התאורה. דמות נשית מלאה היושבת על כורסה למשל, תתקבל בצורה הטובה והקלה ביותר אם נצלם קצת מהצד (30 מעלות בערך) ומעמדה מוגבהת של כמה סנטימטרים.
להעברת תמונה הרמונית, יש להימנע מחיתוכים ברוטאליים בצילומי נשים. הדמות חייבת להיות מה שיותר מלאה, אלא אם כוללים רק חלק שיכול לשמש כנושא שלם. במקרה של צילום חלק מגוף, חובה להצטייד בעדשה עם מפתח מרבי גדול, כדי ליצור עומק שדה קטן וזאת על מנת שהחלק החתוך יעלם בתוך טשטוש הולך וגובר ולא יפריע בקצהו החד (החיתוך).
אחד מהמכשלות הגדולות ביותר בצילומי נשים הוא מבנה העור. לעתים קרובות, העור איננו חלק, אם בגלל פגמים קוסמטיים, לפעמים עקב הופעת "עור ברווז" בגלל קור או התרגשות המצולמת. מבנה כזה הוא אנטיתזה למושג נשיות עגלגלה ורכה. הפתרון - לחמם את החדר, לחכות קצת שהמודליסטית "תפשיר", להוציא את הנושא טיפה מפוקוס או להשתמש בפילטר מרכך. שיטה נוספת היא מקור אור ישיר יותר, שאמנם משטח קצת את הדמות אבל מעלים את עור הברווז. כשכלים כל הקיצים, והצילום כבר נעשה, פוטושופ יכולה לבוא לעזרנו.
סוד צילום עירום נשי טוב לדעתי הוא ביצירת חידה. הצילום צריך להיות מרמז, משאיר יותר שאלות מתשובות. צילום טוב מפעיל את הדמיון, ומשאיר את הצופה בוהה בתמונה לזמן ממושך. צילום רע מפעיל את הסקרנות, ושנייה אחרי זה העניין נעלם.
שימוש באור אחורי ליצירת צלליות או חצאי צלליות מומלץ מאוד בשעת צילום דוגמניות. האור האחורי יוצר את החידה, מונע פירוט יתר של פגמים ומרקמים לא רצויים ויוצר אפקט דרמטי שמושך את העין. ניתן ליצור את התאורה האחורית על ידי נורות להט או פלש מוחזר מקיר. יש להשלים את הפרטים השחורים מדי בתאורה קדמית חלשה, נורות להט או מפלש מוחלש שמכוסה בבד לבן לפיזור והחלשת האור.
דוגמאות ניתן לראות בגלריה שלי, בצילומי הסטודיו.
קישור ...
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק