מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» סקירת תערוכות » פרטים
סקירת תערוכות
נוספה: 7/9/2005
גרסה להדפסה
Share |
תערוכת ה IFA - ברלין 2-7 ספטמבר צפיות: 2450
התערוכה הזו שהתחילה בשבת ותימשך עד יום רביעי - היא תערוכת מוצרי אלקטרוניקה לצרכנים הגדולה בעולם. בתערוכה מוצגים מכל הענפים העשויים לעניין את פריקי האלקטרוניקה בעולם, כולל המקצוענים.
הואיל והשנה לא מתקיימת תערוכת פוטוקינה (היא מתקיימת אחת לשנתיים) זו הזדמנות ליצרנים של ציוד, אפילו מקצועי - להציג את מוצריהם בפומבי.
כמה הבזקים מעניינים מהתערוכה עד כה:
* היטאצ'י מציגים את המיקרודרייב הזעיר שלהם של 8 ג"ב שיהיה גם זמין בנפח של 6 ג"ב. לדיסק הקשיח הזעיר הזה מנגנון חכם שמזהה כאשר הוא נופל לכם מהיד, ותוך כדי הנפילה מפעיל מנגנון שנועל את ראש הדיסק שלא יחובל או יחבל בדיסק. חכם.
* Yakumo - שם די חדש בעולם יצרני מצלמות ה P&S נכנס לזירה עם מצלמה שנקראת Mega Image 85D בת 5 מ"פ וזום אופטי X8. עד עתה החברה היתה בשוק המצלמות הזולות ביותר - בסביבות 100 יורו, הדגם הזה יעלה 250 יורו (באירופה). דומה קצת לסוני 717. היא מצלמת גם וידיאו ב MPEG4. נראה לי שעוד נשמע על החברה הזו. מחירה בארה"ב להערכתי לא יעבור את סף ה 200 דולר. לא רע בשביל מצלמת 5 מ"פ וזום אופטי גדול כזה. כל שחקן חדש שנכנס למגרש גורם לבסוף לירידת מחירים כללית ואנחנו מרויחים.
* סמסונג הקוריאנית מציגה כמה מצלמות דיגיטליות, שביניהן Miniket VP-MS15 - מצלמה שטוחה שנכנסת לכיס, זום אופטי X3 רזולוציה של 5 מ"פ, מסך אחורי ענק של 2.5 אינטש, יודעת להקליט שיחות ומוסיקה וגם מנגנת MP3.
יש לה נפח זכרון מובנה של 500 מ"ב! ולכן מאפשרת גם שמירת חומר משרדי עליה שיועבר מהמחשב הגדול דרך מימשק USB2 המובנה בה.
היא כמובן מצלמת גם וידיאו ויכולה לשמש כמצלמת אינטרנט - WEBCAM.
תעלה כ 400 יורו באוקטובר.
* פלש חדש למצלמות ניקון הדיגיטליות - שתומך ב D-TTL, I-TTL ומודים נוספים הקיימים ב SB800 וב SB80DX של ניקון. היצרן - METZ, הדגם - Mecablitz 54 MZ-4i. יש לפלש מספר מדריך 54 באיזו 100 (לא רע!) באורך מוקד של 105 מ"מ ומכסה תחום בין 20-105 מ"מ אורך מוקד. משתמש בסוללות AA ומתאים גם כפלש מילוי. ניקון תצטרך להגיב כנראה. מחיר לא ידוע עדיין.
* EPSON מציגה פיתוח מהפכני של מקרן וידיאו זעיר שנכנס לכף היד! גודלו 10X14 ס"מ ושוקל 500 גרם. המקרן משתמש ב LED (לדים) לבנים כמקור אור. הצבעים טבעיים, אין בלאי משמעותי למנורה (תיאורטית, לדים יכולים לחיות לנצח) ואין יצירת חום נוראית, כפי שיוצרים מקרנים קלאסיים. המקרן עובד עם פנל של שלושה LCD - לשלושת צבעי היסוד - לקבלת צבעים טבעיים. אני רואה כאן התחלה של מהפכה של מיזעור, הוזלה והארכת חיי המקרנים.
* היום, ביום האחרון של התערוכה הציגה RICOH את ה CAPLIO R3 - מצלמה של 5 מ"פ, זום X7 אקויולנטי ל 28-200 מ"מ ב SLR עם מייצב. המייצב מצוי סביב החיישן לא באופטיקה. המצלמה כשכבויה מאוד דקה. מצלמת מאקרו מאוד מקרוב (1 ס"מ) עם חוכמה בקושחה של תיקון פרספקטיבה - צילמתם דף מהצד, המצלמה תיישר לכם אותו כאילו צילמתם ישר מלפנים. זמן התגובה של המצלמה מהיר ביותר. יש לה מסך אחורי גדול מאוד - 2.5 אינטש, וטוענת לאיזו 800 (!). קצת קשה לי לקנות את הסיפור של האיזו הגבוה עם חיישן קטן כזה - 1/2.5" - אבל נחכה לדוגמאות צילום ממנה - אולי יש לה איזה קונץ פלאי לסילוק שלג. המצלמה קלילה ביותר - שוקלת כ 160 גרם ונכנסת לכיס. זה הטרנד החדש.
לסיכום - לא ראינו שום דבר מרעיש בעולם הצילום בתערוכה הזו שהיתה גדושה בגדג'טים שרק הדמיון יכול להגיע אליהם, וגם זאת בקושי.
גדולות ונצורות מניקון או קנון לא ראינו, ונצטרך להתאזר בסבלנות עוד כחודשיים עד נובמבר לגל ההכרזות הבא לפני חג המולד.
להתראות ב PMA - שתתקיים בין ה 26/2 - 1/3 2006 באורלנדו. שם יהיה שמח (אם לא יגיע איזה הוריקן לא עלינו...)!
קישור ...
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק