מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» הפן הטכני » פרטים
הפן הטכני
נוספה: 22/9/2018
גרסה להדפסה
Share |
ה MTF ההורג כיסים צפיות: 413

יש באמתחתי ובאוסף הפרהיסטורי שלי כמה וכמה עדשות (של ניקון בעיקר).
בשנה הבאה – אני סוגר 50 שנים עם ניקון, מאז הניקורמט הראשונה שלי ועדשת ה 50 מ"מ צמצם 2.0 הידנית שלי. המצלמה הזו שרתה אותי שנים רבות עד שנשדדה ממני בשיקגו ב 1983.
צילמתי בפילם כמה רבבות תמונות, בעיקר בשחור לבן.

זה לא סוד שאני אוהב זכוכיות ואופטיקה, אוהב לשחק איתן ולהבין מה ניתן להוציא מהן. לשמחתי, יש לי חברים טובים שמשאילים לי ציוד למבחן ולבדיקה ומהתוצאות נהנה כל עם ישראל (מקווה כך).
באמתחתי בין השאר עדשת ה 200-500 של ניקון, שיצאה לא מזמן ואשר שרתה אותי לא רע. התלונה היחידה שהיתה לי עליה היתה המשקל שלה, שלא ממש ידידותי לגב שלי.
ניקון כבר למדה לקח מר מסוני ומקנון והתחילה לאחרונה לרדת מעץ המחיר הגבוה שאהבה לשבת עליו – תוצאותיה הטובות של התחרות. ה 200-500 היא דוגמה לירידה הזו מהעץ.
לא אתעכב כעת על מצלמות המל"מ החדשות של ניקון (נטולות המראה) כי טרם שמתי ידי על אחת מהן. עם המצלמות האלו וקומץ העדשות החדשות הונחתה גם עדשת ה 500 מ"מ צמצם 5.6 עם טכנולוגיית פרנל, שיצרה עדשה מסוג חדש. העדשה קצרה הרבה יותר מקודמותיה, קלה הרבה יותר – ועל זאת כבר כתבתי בעבר.
התגלגלה לידי במקרה מפת ה MTF של עדשה זו. הסתכלתי בה לא מאמין. הלכתי לחפש בנבכי האתר של ניקון למצוא את ה MTF  הרשמי שלה. לבסוף הוא נמצא.
הנה הוא:

מדהים זו מילה קטנה. כשהיו דיבורים וסיפורים על היכולות של העדשה - אז היו, אבל כשרואים את ה MTF (בדרך כלל זה אותנטי לגמרי אצל כל היצרנים) התמונה מדברת.

מה לומר – הזמנתי אותה למבחן. הכנתי לעצמי את האופציה לשים עליה יד לצמיתות.
את תוצאות המבחן אעלה כשתהיה בידי בעוד מספר שבועות. נראה האם היא באמת כמו שה MTF שלה מפנטז.
אין לי ספק שהעתיד טמון בעדשות פרנל. טכנולוגיה ישנה שעלתה חזרה לגדולה.

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק