מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 11/4/2014
גרסה להדפסה
Share |
חדשות מרץ-אפריל 2014 צפיות: 1832

* ניקון הכריזה על מצלמה חדשה ממשפחת ה "1" של ניקון הקרויה J4. מצלמה זו היא אחותה ה"פשוטה" של ה V3 שהוכרזה לאחרונה. המצלמה היא בת ה 18 מ"פ, עם פלש ו Wi-Fi מובנים, מסך מגע, מעבד חדש – Expeed 4A בדומה למה שיש במצלמת ה V3. המצלמה יכולה לצלם 20 תמונות בשניה, מצלמת גם וידיאו HD, כוללת מערכת אוטופוקוס מבוססת פאזה וקונטרסט. לא מכבר הכריזה ניקון על שתי עדשות למשפחה זו – ה 10-30 החדשה עם זום חשמלי ועדשת 70-300 מיוצבת ההופכת על המצלמה לעדשת 810 מ"מ. זהו הסוג השלישי של החיישן המותקן בסדרת "1" של ניקון והשת"פ שלה עם חברת APTINA מצמיח מצלמות חדשות. יש לציין שניקון מריצה לשוק כל שנה ואפילו בקצב גבוה יותר, מצלמות ממשפחה הזו. לדעתי, הקצב היסטרי מדי ובהחלט ניתן להאיטו. מה שניקון כן הצליחה לעשות זה לגרור חברות אחרות לפורמט ה "1" אינטש הזה המהווה שילוב טוב של גודל ואיכות.

* סיגמה החלה לאחרונה להכניס לשוק את עדשות העלית שלה הקרויות “A” – שזה קיצור ל ART – אמנות. עדשות אלו זוכות לציונים לשבח אצל רוב הבוחנים. עדשת ה 35/1.4 ועדשת ה 50/1.4 קוצרות שבחים רבים ומשאירות בצל את העדשות המקבילות של היצרניות האחרות. את עדשת ה 24-105 החדשה שלהם, השייכת למשפחה זו, בחנתי בעצמי והשארתי אותה אצלי לבסוף! אחד הטסטרים טוען שעדשת הסיגמה 50/1.4 החדשה שעולה 950 דולר טובה משמעותית מעדשת הניקון החדשה ה 58/1.4 שעולה 1700 דולר ואף מעדשת צייס OTUS הדומה – 55/1.4 שעולה כ 4000 דולר! לא תהיה לחברות האחרות ברירה אחרת מלבד להצטנע במחיר ולשדרג את איכות העדשות שלהן!

* בנוף לסיפור העדשות טוענת סיגמה כי החיישנים החדשים שלה הקרויים QUATTRO הבנויים על עיקרון חיישני ה FOVEON בעלי שלוש השכבות רק במבנה שכבות אחר, מציגות רזולוציה אפקטיבית של יותר מ 36 מ"פ. חיישנים אלו אמורים להופיע במצלמות החדשות של סיגמה ממשפחת ה DP. נראה כי סיגמה לקחה את ענייני החיישנים ברצינות גדולה. כעת נותר לראות כיצד חיישניה מתמודדים עם איזו  גבוה – עקב אכילס של חיישני ה FOVEON.

* לפעמים חברות למדות מנסיון העבר שלהן. כך עשתה ניקון לאחרונה כשהכריזה על עדשת 18-300 מ"מ חדשה מתוצרתה. העדשה הקודמת שהונחתה לפני פחות משנתיים היתה גדולה וכבדה לשימוש שוטף על מצלמות DX (שמצידן הולכות והופכות קלות יותר כל העת). העדשה החדשה קטנה, קלה וזולה יותר מקודמתה והמחיר האופטי להקטנה זו הוא במפתח הצמצם המרבי במצב הטלה שירד בעדשה החדשה מ 5.6 ל 6.3 (כשליש סטופ בסה"כ).

* סוני מציגה מצלמה חדשה ממשפחת האלפא הקרויה A7S. זו מצלמה נטולת מראה עם פריים בגודל מלא – FF והיא כולה בת 12 מ"פ. הסיפור הגדול מאחוריה היא היכולת לצלם וידיאו UHD – שזה השם האחר לוידיאו 4K. רזולוציה חדשה זו הינה פי 4 מרזולוציית ה HD הנפוצה כיום ובכל פריים ישנם כ 8 מ"פ במקום 2 מ"פ בפורמט ה HD. לדעתי, 12 מ"פ מספיקים בהחלט גם לצילומי סטילס.

* והחברות הגדולות למדו לקחת אחריות על מחדליהן: ניקון לוקחת אחריות מלאה על בעיות החיישן של ה D600 במצלמות הפגועות במחלה ומתחייבת להחליף את המצלמות הבעייתיות במצלמה חדשה תקינה או בגרסה החדשה – ה D610. קנון מצידה עושה ריקול (משיכת מצלמות חזרה למפעל) למצלמת ה SX50 שלה (כ – 14,000 מצלמות) עקב חומר כימי המצוי בגומייה של העינית שגורם לאנשים תגובות אלרגיות ואחרות. לתחרות יש רק השפעות טובות!

* ובענייני עדשות – אולימפוס הכריזה על פטנט חדש לעדשה עם צמצם 1.0. עדשה זו תהיה אקויולנטית על המצלמה שתשתמש בה (עם חיישן בגודל 1/1.7 אינטש) לעדשת 50 מ"מ על FF. נשמע טוב, לא? ובכן, לחיישן הזה יש מקדם קיטוע של בערך X5 שאומר שהצמצם האפקטיבי כשיהיה הכי פתוח יהיה 5.0 מבחינת עומק השדה. עדשת 50 מ"מ עם צמצם 5 מרבי לא נשמעת כל כך מדליקה....

* ועדיין באולימפוס - בקושי התחילה החברה להתאושש מהסקנדל הכספי הענק והמעילות בשווי של 1.7 מיליארד דולר שעבר עליה בשנת 2011, והנה נפלה עליה פצצה נוספת בגובה של 273 מיליון דולר מתביעת נזיקין כתוצאה מהמעילה. החברה מוכה מכל הצדדים בתביעות כספיות שכמעט הטביעו אותה בעבר. היא מקווה ששנת 2014 תבא איתה רווחים שיצליחו להמעיט את חובותיה. סיפור עצוב.

* חברת DXO הריצה מבחן על מצלפון סוני החדש Xperia Z2 בן ה 20 מ"פ והכתירה אותו כ"מלך" המצלפונים של ימינו אלה. מי שהחזיקה עד עתה בתואר היתה נוקיה עם מצלפון ה 808 שלה. גם כאן תחרות היא דבר מאוד מבורך!

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק