מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 13/2/2014
גרסה להדפסה
Share |
מבזקי פברואר 2014 צפיות: 1362

קנון מציגה דגם חדש למצלמת ה G1X שלה הקרויה דגם II. החיישן של המצלמה החדשה קרוב בגודלו לחיישן של הדגם הקודם – כפול בערך מחיישן ה 1" המצוי במצלמות מסדרה "1" של ניקון וסוני – וגודלו הוא 1.5" עם מקדם קיטוע של X1.92 – כמעט בגודל חיישן ה MFT. הדגם החדש כולל מספר שיפורים לעומת קודמו – וחיסרון גדול שהוא חוסר עינית (בקודם היתה עינית אופטית).
ניתן כנראה להוסיף עינית דיגיטלית בתוספת מחיר. מהדגם הקודם לא התרשמתי במיוחד – איכות התמונה היתה בסדר, אך הטווח הדינמי היה קטן מדי ותמונות רבות סבלו משריפה של על-חשיפה.
המצלמה הקודמת היתה גמלונית ולא נעימה להחזקה ביד – נקווה שבחדשה זה תוקן.
טווח הזום גדל במקצת (עדשה קבועה) והצמצם המרבי גדל במקצת.
היא שוקלת 550 גרם (לא קלה בשביל P&S). בסה"כ מספר שיפורים טובים – אבל האם המצלמה שווה לכם 800 דולר? תחליטו אתם (DSLR  "למתחילים" עם עדשת הקיט עולה 600-650 דולר כיום).

מנגד, הכריזה סוני על מצלמה חדשה הקרויה אלפא 6000. היא מצויה בין ה NEX7 לבין ה אלפא 5000.
למצלמה חיישן APS בן 24 מ"פ (החיישן של מצלמות הניקון הנוכחיות?) עינית אלקטרונית בעלת 1.44 מיליון נקודות, מערכת אוטופוקוס מבוססת קונטרסט ופאזה ולטענתה של סוני הכי מהירה כיום, משקל כ 340 גרם.
למצלמה הזו יש מגוון עדשות רחב (כמו לכל מצלמות האלפא) ועולה 800 דולר עם עדשת הקיט 16-50 מ"מ.

לי זו נראית עסקה טובה יותר מכל הבחינות.

ומהצד השלישי – סיגמה מכריזה על משפחה חדשה של מצלמות עם חיישן פוביאון משונה. לחיישני פוביאון בדרך כלל שלוש שכבות של פיקסלים ברזולוציות זהות – אדום, ירוק, כחול – בדומה למבנה פילם צבעוני.
במשפחה החדשה הזו הקרויה QUATTRO החיישן אמנם בעל שלוש שכבות אך הן אינן זהות. כמות הפיקסלים בשכבה העליונה הוא כ 20 מיליון ובשתי השכבות התחתונות כ 5 מיליון בכל אחת.
ההסבר הפיסיקלי של סיגמא מדוע בחרה בקונפיגורציה זו דווקא קצת מפותל, אבל מבלי משים, זה דומה לאחת משיטות וידיאו הרכיבים שהינה 4:1:1 (פי 4 למרכיב השחור לבן מאשר למרכיבי הצבע).
בכל מקרה, ישנה ירידה ברזולוציה הצבעונית (והעין שלנו באמת פחות רגישה לחדות הצבע מאשר לחדות השחור-לבן) מה שלא היה בחיישני הפוביאון הסטנדרטיים.
מהי הרזולוציה האפקטיבית הסופית יהיה קשה לומר כרגע. למצלמה גם אין עינית – רק מסך אחורי.

המצלמה נראית משונה והיא משום מה מופיעה שוב – כמו בסדרת ה MERRILL, בשלוש וריאציות כל אחת עם עדשה באורך מוקד אחר (רחבה, נורמלית או טלה קצר). ההיגיון הזה נשגב מבינתי.
במקום להחליף עדשה מחליפים מצלמה? לו הייתי בהנהלה של סיגמה הייתי מייעץ לה להשקיע בחיישן פוביאון של 3X24 מ"פ בגודל FF, במעבד תמונה חזק שיאפשר איזו גבוה נקי מרעש ובסט עדשות איכות למצלמה הזו.
אני לא בטוח שלהיות שונה זה תמיד להיות יותר טוב – אבל ימים יעידו על ההצלחה שלה.

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק