מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 30/11/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 24 לנובמבר 2013 צפיות: 1259

* המבחנים הראשונים שנעשו עם מצלמת ניקון החדשה ה Df טוענים לאיכות תמונה מצויינת יחד עם סרבול בהפעלה שלה. המצלמה שונה לגמרי מבחינת ההפעלה שלה מהמצלמות הדיגיטליות של ימינו ואולי מכאן נגזרת הבעיה. הצילומים באיזו גבוה כפי שפורסמו ברשת מרשימים מאוד. הייתי שמח לשים עליה יד למבחן.

* גם מצלמת ה RX-10 של סוני קוצרת תשואות במבחנים הראשונים בשטח. זו מצלמה עם חיישן של 1 אינטש (בדומה לזה של מצלמות ניקון ממשפחת ה "1") עם עדשה שוות ערך ל 24-200 מ"מ עם צמצם 2.8. זה לא ממש מפתיע כי העדשה היא של צייס. מבחינת הפירוט והנקיון באיזו גבוה היא אינה נופלת מהרבה מצלמות בפורמט MFT ואפילו מכמה מצלמות DSLR APS. בינה לבין מצלמות ה 7 החדשות של סוני נראה לי שהיא שברה את המחסום של האיכות ותהיה מתחרה שוות ערך לפחות לשתי המתחרות הגדולות. למנהל של סוני היו התבטאויות בעבר כשטען שהחברה תגיע ל 1/3 ממכירות ה DSLR בעולם. זה כבר לא נראה כמו אמירה נבובה.

* טוקינה הכריזה על עדשת 11-16 מ"מ צמצם 2.8 מהגירסה החדשה עבור מצלמות האלפא של סוני. עוד הוכחה להתחזקותה של סוני בעולם הצילום המקצועי.

* לאוהבי הספורט בינינו – חברת Looxie מציגה גרסה משופרת של המצלמה שלה הניתנת ללבישה ולהרכבה על כובע. היא דומה למצלמות ה GoPro אך במחיר נמוך בהרבה. היא עולה 100 דולר, מצלמת וידיאו 720p (לא ממש HD מלא) שוקלת פחות מ 50 גרם וגודלה כ 5X5 ס"מ. היא משגרת את הוידיאו והסטילס ב Wi-Fi מובנה ומאפשרת כרטיסי זכרון מיקרו SD עד 64 ג"ב. נחמד.

* ועוד במצלמות משונות – חברת PANONO מציגה מצלמה הנראית כמו כדור עם הרבה עדשות סביבו. משליכים אותה באויר והיא מצלמת 36 צילומים בבת אחת. המצלמה מקבצת את התמונות לפנורמה של 360 מעלות על קובץ של 72 מ"פ המתאר עולם עגול. גודלה כמו אשכולית קטנה והיא שוקלת כ 300 גרם. המחיר – 600 דולר והזמינות בשנה הקרובה.

* ועוד גדג''ט נוסף – פעמון דלת עם מצלמה מובנית המשגר את התמונה לאייפון שלכם של מי שמצלצל אליכם וניתן גם לדבר איתו. למצלמה גם יכולת אינפרא אדומה לצילומי לילה ותעלה 200 דולר. היצרן נקרא Skybell והפרטים כאן: http://www.skybell.com/product/skybell-device/

* המכון הטכנולוגי ה MIT בארה"ב הציג לאחרונה פיתוח מהפכני של חיישן היכול לעקוב אחרי אלמנטים שקופים המצויים בתנועה. האביזר הקרוי ננו-מצלמה יכול לשמש במשחקי וידיאו וירטואליים, וימצא לו את דרכו בסופו של דבר לעולם הצילום שלנו. העיקרון שלו בנוי על קרן אור המופקת ממנו והחוזרת לחיישן ובחישוב של מהירות האור ניתן לחשב את המרחק מהנושא המחזיר אותו. מעניין.

* פוג''י מכריזה על שדרוגי קושחה למצלמותיה ממשפחת ה X שישוחררו בדצמבר. לבעלי המצלמות הללו – שימו לב לימי ההכרזה על הקושחות החדשות.

* ועדיין בפוג''י – יצרנית יפנית בשם Toda Seiko מציעה עדשת עין דג מתוצרתה למצלמות פוג''י ממשפחת ה X המאפשרות החלפת עדשות. העדשה באורך מוקד של 12 מ"מ, צמצם קבוע 7.4 (די אפל) שמפיקה צילומים חדים ממרחק של חצי מטר עד אינסוף ואין לה טבעת פוקוס. משקלה 220 גרם והיא תעלה כ 250 דולר. החברה הזו כבר מייצרת עדשות תוספיות (המתברגות על עדשות קיימות) לחברות שונות.

* הנחות מפליגות מתחוללות בארה"ב לקראת "יום ששי השחור" ויצרני ציוד הצילום משתתפות בחגיגת הנחות אלו. זה כדאי במיוחד לאמריקנים שחוגגים לקראת סוף השנה מבצעים שלפעמים לא ניתן להאמין למחירים הנמוכים המוצעים. למרות שמדובר לכאורה ביום אחד, החגיגה מתמשכת לכמה ימים. אם אתם בסביבה...

* ובעולם הצילום הקלאסי – דרמה. לייקה קנתה את Sinar השווייצרית המייצרת בין השאר גם מצלמות אולפן בפורמט גדול. התכנון ארוך הטווח הוא כמובן להיכנס לעולם המצלמות הגדולות באופן דיגיטלי – בצורה דומה שלייקה עשתה עם מצלמות ה S2 שלה.

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק