מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 11/10/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 6 לאוקטובר 2013 צפיות: 1040
* ניקון הכריזה על גרסה משופרת במקצת של ה D600 שלה הקרויה D610. ההבדלים הם בעיקר בתריס ובבעייתו של יצירת לכלוך על החיישן בסדרה ספציפית של מצלמות שפגעה במכירת מצלמה זו. הוכנס מנגנון תריס חדש, אפשרות לצילום 6 מסגרות לשניה (במקום 5.5) ואפשרות לצילום שקט. ההבדלים לא משמעותיים למי שיש כבר D600 ואין לו בעיות שמן על החיישן. המחיר המוצע ירד קצת אף הוא.

* הנשיונל גאוגרפיק מריץ תחרות צילום לילדים כשהפרסים הם נסיעה לזמביה ולדרום אפריקה עם המשפחה!  משתתפי התחרות חייבים להיות לא מבוגרים יותר מגיל 14. הקטגוריות – אנשים, חיות, נופים והומור. פרטים כאן:
http://www.ngkids.co.uk/prize-planet/photo_comp_2013

* לדואגים לבטיחות ביתם – חברת Dropcam הכריזה על דגם חדש של מצלמת האבטחה הביתית שלה הקרויה Dropcam pro. המצלמה משתמשת ברשת ה Wifi  הביתית ומזרימה באיכות גבוהה מאוד את כל מה שקורה בביתכם לכל מקום בעולם. קל מאוד להתקין אותה ובגרסה הנוכחית שלה היא מייצרת איכות וידיאו גבוהה מאוד. המחיר בארה"ב – 200 דולר.

* לבעלי מצלמות סוני RX1 ו- RX1R – חברת Fotodiox מציעה גריפ תוספי למצלמה זו שבגלל קוטנה קשה לאחוז אותה ביד. מחירו כ 80 דולר והוא משנה את חוויית הצילום עם מצלמה משובחת (ויקרה מאוד) זו.

* למשתמשים ב Flikr ובאייפון – אפליקציה חדשה תאפשר לכם למלא את המקום שקיבלתם מ Flikr – 1 טראבייט עם תמונות מהאייפון. האפליקציה מאפשרת לכם העלאה ישירה ואפילו יישור התמונות בעת ההעלאה.

* למשתמשים בפלאגין SnapArt של חברת Alien Skin – שימו לב: ישנה גרסה חדשה בקרוב – גרסה 4 של תוכנה זו שתשוחרר בנובמבר. הפלאגין הזה מאוד שימושי להפיכת כל צילום שלכם לדמוי ציור מוקפד. כלי מאוד חביב שאני אוהב להשתמש בו.

* המתכנן והמעצב הגאוני שתיכנן את ליין המוצרים של אפל ואת הצורה המשנוה של מצלמת פנטקס K-01 – ג''וני אייב, בשיתוף עם מארק ניוסון עיצבו גרסת מודל ללייקה M החדשה שיוצאת למכירה פומבית (רק מצלמה אחת) במכרז כשכל ההכנסות מוקדשות למלחמה באיידס העולמי. המצלמה מורכבת מחלקים מעוצבים ובנויים ידנית לאחר כ 1000 דגמי חלקים ושלושה חודשי עבודה נולדה היצירה הזו.

* במצלמת הפנטקס החדשה – בת ה 24 מ"פ הקרויה K-3 ניתן בנוסף לכל הפונקציות שישנן במצלמות ה DSLR גם להפעיל או לבטל בקלות את מסנן ה AA (שזה Anti Aliasing) המונע ארטיפקטים של צילום רשת צפופה למשל. ניתן לבטל את המסנן בקלות לקבלת רזולוציה מרבית במצלמה. מאז ש RICOH שמה יד על פנטקס ישנה בחברה רוח יצירתית חדשה.

* צייס הכריזה על עדשה חדשה למצלמות DSLR  FF. זו עדשה סופר-איכותית באורך מוקד של 55 מ"מ וצמצם מרבי של 1.4. היא קרויה OTUS ומחירה המוצע הוא כ 4000 דולר. תענוג יקר ביותר לאספנים. היא קיימת בגרסה לניקון וקנון.

* גל של שדרוגי קושחה בא לעולם. בעלי מצלמות RICOH GR, פנטקס K-5II וממשיכתה, לייקה ממשפחת ה S לדורותיה ועוד. בעלי מצלמות אלו מוזמנים לאתרי החברות הרלבנטיות להורדת עדכוני הקושחה.

* חברת BlackRapid המייצרת רצועות ואביזרים אחרים למצלמות הכריזה על ארבעה מוצרים חדשים כשהפוקוס היה על אביזרים לנשים. הרצועה לנשים הקרויה BlackRapid Kick עולה 62 דולר והיא מרופדת יותר ופחות לוחצת על החזה:
http://www.blackrapid.com/products/kick

* אדובי מדווחת שפרצו לחשבונות הלקוחות שלה ומידע אישי של מיליוני לקוחות נגנבו. אבוי שכך! אם יש לכם חשבון ID באדובי, מוטב שתשנו את הסיסמה שלכם. איזו רשלנות!

* מדענים באוניברסיטת קורנל פיתחו שיטה לקבלת תאורה מדוייקת לאחר צילום התמונה. זה מבוסס על עקרון של צילום מספר פריימים (לא HDR) המאפשר שינויים דרמטיים בתאורת סצנה מצולמת. העיקרון הוא שילוב של הרבה שכבות בפוטושופ לקבלת תאורה אופטימלית מתמונות שצולמו אפילו בזויות שונות. מעניין מתי זה יהפוך לכלי שניתן לרכשו. 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק