מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 27/9/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 22 לספטמבר 2013 צפיות: 1065


עקב החגים, המדור יצא לחופשונת גם לו מגיע קצת...

* KENKO – TOKINA פנו לכיוון עדשות לצילום וידיאו והציגו עדשת 16-28 מ"מ צמצם 3. זו עדשה עם מיקוד ידני והיא גרסה לוידיאו של עדשת ה 16-28/2.8 המצויינת של החברה. יש לה מאחז יד גדול יותר ומנגנון פוקוס עם גיר פנימי. הבעיה היחידה היא המחיר – היא תעלה למעלה מ 5000 דולר!. היא תגיע עם מחבר לקנוןEF  ובגרסה השניה עם מחבר עבור Arri PL  המקצועית.
 
* בעלי עדשות סיגמה 35 מ"מ צמצם 1.4 ו 17-70 צמצם 2.8-4 שימו לב – יש שדרוג קושחה לעדשות אלו. לעדשת ה 35 מ"מ יש שדרוג קושחה לגרסת קנון בלבד ולעדשת ה 17-70 השדרוג הוא לגרסאות קנון, ניקון וסיגמה. את העדשות ניתן לשדרג עם תחנת העגינה של סיגמה (USB).
 
* סמסונג מציגה חיישן חדש הקרוי ISOCELL המבטיח על פי דברי החברה טווח דינמי טוב יותר ואיכות תמונה גבוהה יותר. החיישן הוא קטן ומתאים למצלפונים ואביזרים דומים, אך אם הטכנולוגיה תוכיח את עצמה, סביר שיועתק גם למצלמות גדולות יותר.
 
* ניקון שהיתה המושלת בכיפה שנים ארוכות במצלמות הקטנות חסינות המים מסדרת ניקונוס ובשנים האחרונות יצאה עם סדרת מצלמות P&S חסינות מים, חבטות ומזג אויר, חוזרת לניקונוס ההיסטורית הפעם במסלול סדרה "1" של ניקון. למצלמה קוראים AW1 והיא מגיעה עם אפשרות להחליף עדשות. במבחר המצומצם יש כרגע עדשת 11-27.5 מ"מ (אקויולנטית לעדשת 29.7-74 מ"מ על FF) ועדשת 10 מ"מ צמצם 2.8 (27 מ"מ). ניקון טוענת שניתן לצלול איתה ל 15 מטר, להפילה מגובה של 2 מטר והשתמש בה בשלג ובקור. אין ספק שאיכות התמונות ממנה תהיינה טובה ממצלמות ה P&S אבל מחירה – 800 דולר, עלול להרתיע הרבה משתמשים.
 
* פוג''י הציגה את המצלמה "להמונים" – X-A1 שהיא מצלמה ללא מראה, עם חיישן של 16 מ"פ הבנוי בצורה רגילה (אינטרפולציית באייר) ולא בשיטתה המיוחדת של פוג''י הקרויה X-Trans. למצלמה מסך אחורי מסתובב, עם Wi-Fi מובנה. היא מוצעת למכירה במחיר של 600 דולר עם עדשת הקיט 16-50 מ"מ. מחיר מצלמות נטולות המראה מתחיל לצלול במהירות (ואין סיבה שלא). במקביל הציגה פוג''י גם עדשה חדשה 50-230 מ"מ מיוצבת. כופל אורך המוקד (קרופ פקטור) הוא X1.5 כמו במצלמות החובבים של ניקון וחברות אחרות (חיישן APS-C).
 
* ועדיין בפוג''י – היא הכריזה על מצלמה חדשה הקרויה Instax Mini 90 – הדומה בעיקרון למצלמות כמו פולרואיד המייצרות תמונה באופן מיידי. למצלמה עדשה באורך מוקד 60 מ"מ וצמצם קבוע 12.7 (!). הפילם המותקן בתוכה הוא ברגישות של איזו 800. חבילה ל 10 תמונות תעלה 20 דולר. תענוג קצת יקר. המצלמה עולה 200 דולר. אני חושש שהצלחתה תהיה מועטת.
 
* המצלמות המשונות מכולן של סוני -  QX10 וכן QX100 עם העדשות המיוחדות שלהן (צייס) יוצאות למכירה בזמן הקרוב. החיישן של ה QX100 הוא בגודל 1 אינטש (כמו ה RX-100 או הניקון בסדרה "1") והוא בן 20 מ"פ. ניתן לחבר את העדשה גם לסמארטפון. משהו שונה ויצירתי.
 
* גנבים לא חסרים – סטודנט פיליפיני בשם מארק סולוס הגיש צילום לתחרות עולמית הקרויה "החיוך של העולם" וזכה ב 1000 דולר וכמו כן בטיול לצ''ילה ולברזיל. הכל טוב – אלא מה, התמונה התבררה כתמונה גנובה מצלם אחר הקרוי גרגורי סמית שהעלה את התמונה לפליקר. סוף גנב לתלייה...
 
* חברת DXO הצרפתית הידועה הכריזה על גרסה חדשה של פלאגין הקרוי Viewpoint 2. הפלאגין הזה מתקן עיוותים מצורות שונות – בין פרספקטיבה וגם עיוותי עדשות שונות ואני מצאתי אותו יעיל ביותר. אם נמאס לכם מעיוותי פרספקטיבה ואחרים – אפשר להוריד גרסת דמו מהאתר שלהם. הוא מגיע כגרסת פלאגין ועצמאי.
 
*  הגרסה החדשה של עדשת ה 35 מ"מ צמצם 2 של קנון שעברה "מתיחת פנים" רצינית עם תוספת של מייצב ומנוע מיקוד מהיר זוכה לשבחים בדוחות המבחן של הבוחנים השונים. היא מתאימה לצילומי סטילס ווידיאו ומכסה FF (וכמובן גם חיישן APS). המהלך הוא בהמשך לשדרוגן של העדשות הקודמות – 24/2.8 ועדשת ה 28/2.8. המחיר כמובן גבוה יותר וכמוהו הגודל והמשקל, אבל אוהבי עדשות פריים קטנות ופשוטות ייהנו ממנה.
 
* אוהבי צילומי חלל ואסטרונומיה ייהנו מתמונותיהם של המתחרים של שנת 2013 מצילומי חלל ואסטרונומיה. הקישור לראותם מצוי כאן:
http://www.flickr.com/groups/astrophoto
 
* הרבה עדשות איכותיות מיוצרות חצי-ידנית והאלמנטים נמדדים ומחושבים על ידי המהנדסים ידנית או בעזרת מחשבים. בסיומו של התהליך, לעתים קרובות ישנה אכזבה מהתוצאות המעשיות. ניקון הכריזה לאחרונה על מערכת מדידה חדשה לאופטיקה הקרויה OPTIA המבוססת על סורק "טבילה" ארגון-פלואוריד המסוגל לעשות סימולציה קרובה למציאות של העדשות והאלמנטים שלהן. בקרוב נראה את התוצאות של מכשיר זה בשיפור איכותיהן של העדשות הנדרשות כיום לחדות גבוהה יותר ויותר בגלל העליה בכמות הפיקסלים של החיישנים.

 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק