מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 31/8/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 25 לאוגוסט 2013 צפיות: 1139

* מהדוגמאות הראשונות שמתפרסמות ברשת עולה כי החיישן של מצלמת ה GX7 של פאנאסוניק משופר מקודמו וההבדל מתבטא באיכות התמונות. ההוכחות כאן:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-gx7/panasonic-gx7A7.HTM
* ניקון החליטה סוף סוף מה לעשות עם מסנן ה AA  שיורכב על החיישנים שלה (ב D800E וכן ב D7100 לא מורכב המסנן ולעתים מופיע אפקט Moire). הפתרון שלה – מסנן המשנה את רמת הסינון שלו על ידי פיקוד אלקטרוני. זה נעשה על ידי מסך LCD שמורכב כמו מסנן וניתן לשלוט במידת הסינון. אולי מכאן תגיע הישועה.
* Ricoh מכריזה על מצלמה חדשה מתוצרתה – ה HZ15 בת 16 מ"פ, זום X15 (עדשה שוות ערך ל 24-360 מ"מ), וידיאוHD  מוגבל (רק 720P) מייצב מובנה על החיישן ועוד. מחירה טרם פורסם.
* ועדיין ב Ricoh – שהיא כיום בעלת הבית של פנטקס, היא הכריזה על גרסה משופרת – גרסת HD לסדרת עדשות ה DA (עדשות קבועות, לא זום) של פנטקס. בסדרה – 15/4, 21/2.3 מ"מ ועוד.  כמו כן, היא הכריזה על מבזקים חדשים לכל תנאי מזג האויר הכוללים נוריות LED לצילום וידיאו. בהצלחה.
* בהמשך למאמץ השיווק המסיבי של נוקיה למצלפון שלה מדגם ה Lumia 1020 – היא גייסה לעזרתה את הנשיונל גיאוגרפיק ואת הצלם סטפן אלוורז לצילום הגרנד קניון עם המצלפון בן ה 41 מ"פ. הוידיאו התקבל טוב, תמונות הסטילס – לא מי יודע מה.
* היצרנים מנסים להשתפר עוד ועוד בגלל התחרות העזה והפעם - אולימפוס. מצלמת ה E-P5 החדשה שלה שהוכרזה לא מכבר טובה אפילו ממצלמת הדגל של החברה ה E-M5. זה מתבטא במהירויות תריס גבוהות יותר (1/8000 של שניה – המהירה ביותר במצלמות נטולות המראה), קצב צילום של 10 מסגרות לשניה, איזו היכול להגיע ל 25,600 ואיכות תמונה טובה יותר באיזו גבוה ממצלמת הדגל. האם אולימפוס לא יורה לעצמה ברגל?
* ועדיין באולימפוס – טיזר חדש המופץ באירופה מרמז על בואה של מצלמת דגל חדשה של החברה. ממה שדלף עד כה נראה שזו תהיה מצלמת DSLR ממשפחת ה 4/3 (לא המיקרו 4/3) עם מתאמים לכל עדשות החברה. ה DSLR האחרונה במשפחה הונחתה לפני כשלוש שנים - ה E-5. חושבני שהיא תשתמש בחדשה בחיישן החדש של אולימפוס המותקן ב E-P5 אבל עם כל היכולות של DSLR  מקצועית. כיצד יגיב השוק כעת – לא ברור. ייתכן והיא תנחל הצלחה אצל לקוחות שיש להם כבר מצלמה של החברה ממשפחת ה MFT ושיש להם עדשות עבורה או הם יצביעו ברגליים נגד מצלמה גדולה וכבדה יותר.
* ימי הפילם לא חלפו עדיין...אילפורד פתחה בארה"ב מעבדה לפיתוח סרטים שניתן לשלוח אליה פילמים לפיתוח בדואר. ניתן לקבל גם הדפסות במעבדה זו. האם אלו ימי פומפיי האחרונים? ימים יגידו.
* ומשהו אחר – שוטר ממשטרת ניו יורק בשם מיכאל אקרמן שאסר, בישל תלונה פיקטיבית וזייף ממצאים נגד צלם של הניו יורק טיימס בשם רוברט סטולאריק שצילם אותו ואחרים בזמן אירוע רחוב צפוי כעת למאסר של 7 שנים על מעשיו אלו. נאה.
* גם מאסונות ניתן לעשות חגיגה. שריפות הענק בקליפורניה המתחוללות כעת מספקות כר נרחב לצלמים מן הקרקע, האויר ואפילו מהחלל. ניתן היה לחשוב שצלמים אפילו יצרו את השריפה הזו בשביל סקופים...
* סוני זרקה פצצה ענקית לשוק הצילום והכריזה על מצלמה חדשה ה A3000. זו DSLR  עם עינית אלקטרונית, פוקוס מבוסס קונטרסט, חיישן APS בן 20 מ"פ, מקבלת עדשות מסדרת ה E של סוני, איזו עד 16000, וידיאו HD ומחיר – 400 דולר כולל עדשת קיט 18-55 (!). אם איכות התמונות תהיה גבוהה – זו רעידת אדמה בעולם הצילום. מעניין מה תעשינה המתחרות...
* ועדיין בסוני – היא הכריזה על גרסה משופרת של ה NEX-5 הקרויה NEX-5T. זו מצלמה נטולת מראה, הכוללת Wi-Fi, NFC (תקשורת טווח קרוב – להעברת תמונות ומידע), וידיאו מלא, אוטופוקוס מבוסס קונטרסט ופאזה ועוד. מחירה עם עדשת הקיט – 700 דולר (עדשת 16-50 מ"מ עם מנוע).  היא תהיה זמינה בספטמבר. הקרב לשרוד הולך ומתחזק.
* ושוב בסוני – היא הכריזה על שלוש עדשות חדשות בסדרת הE  מביתה של צייס – 16-70/4 מ"מ, עדשת 18-105 צמצם 4 (!) עם זום ממונע חשמלית (לוידיאו)  ועדשת 50 מ"מ צמצם 1.8. הארמדה של סוני גדלה והולכת.
* קנון הכריזה על עדשה חדשה EFS 55-250 IS STM – עם מייצב ומנוע פסיעה לצילום וידיאו שקט. היא תהיה זמינה בספטמבר במחיר של 350 דולר. נשמע טוב.
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק