מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 16/8/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 11 לאוגוסט 2013 צפיות: 1087
* הגיעו ימים חדשים – גם שעונים מצלמים...חברה שווייצרית בשם Hyetis  מציעה שעון עם מצלמה בת 41 מ"פ, לא פחות! החוכמה מצטרפת למשפחה חדשה הקרויה Smartwatch. התמונות שצולמו משודרות מיידית לאייפון, אביזר אנדרואיד ועוד עם Wi-Fi או Bluetooth.  השעון-מצלמה קרוי Crossbow (קשת) ומוצע למכירה ב 1200 דולר.
* בעלי עדשות 70-200 מ"מ של כל היצרניות – כולל החדשות ביותר של ניקון וקנון הינן העדשות הכי לא אמינות בשטח! חברת השכרה גדולה ערכה סטטיסטיקה וגילתה שהעדשות הכי לא אמינות בשטח הן דווקא העדשות הללו. ההסברים? כנראה הן גם הכי שימושיות ועובדות הכי קשה. ההסבר שלי – יחס המשקל לאורך העדשה הוא גבוה מאוד ולכן הן מועדות לפורענות. שימו לב!
* במחקר שנערך על ידי DP מהי המצלמה הכי קשיחה בעולם כיום (בין מצלמות החובבים כמובן) במובן של צלילה לעומק, נפילה על רצפת בטון, קור, חום, אבק וכל מיני מרעין בישין אחרים זכו שתיים – הניקון COOLPIX AW110  ואולימפוס TG-2. קשיחות אולי כן, אבל איכות צילום באיזו גבוה זה כבר סיפור אחר. המירוץ המטורף אחרי המגא פיקסלים הורס חלקה טובה. לדעתי – מצלמת בת 8 מ"פ מספיקה לכל המטרות הללו, אבל האופנה...
* טמרון בארה"ב מאיצה בסניפיה את התחרות מי נותן שירות מהיר יותר ללקוחות. הזמן הארוך בו היו לקוחות החברה נדרשים להמתין לשירות, ושהיה מתסכל מאוד את הלקוחות התקצר לשלושה ימי עבודה. הלוואי אצלנו וגם בין היצרניות האחרות.
* העדשה החדשה של ניקון – 32/1.2 מ"מ לסדרת מצלמות "1" של החברה קוצרת הצלחה גדולה בין הצלמים בעלי מצלמות מהסדרה הזו. היא שוות ערך ל 86 מ"מ על FF (עדשת פורטרט) והבוקה שלה מקסים. לא כך המחיר שלה שקרוב ל 1000 דולר...
* ובאותו הקשר – מכירת סדרת המצלמות מסדרה זו של ניקון בכל העולם לבד מיפן מאוד מאכזבת וניקון חוככת בדעתה מה לעשות כעת. הרעיון גדול אבל הביצוע לא תומך בו. אלו מצלמות קטנות ונוחות מאוד לשימוש אך מחירן הוא גבוה מאוד עבור מה שהן מציעות. אני מוטרד למשל מהתפריטים הפשוטים וממיעוט הפקדים על גוף המצלמה. גוף חובבני עם מחיר מקצועי לא "מחזיק מים". הפתרון – הורדת מחיר אגרסיבית לרמת מצלמות דמויות ה DSLR או הקניית גוף יותר מקצועי. גם חיישן חדש לא היה מזיק כדוגמת זה המובנה בסוני RX-100.
* אך לא רק ניקון בצרות. כל יצרניות המצלמות נטולות המראה (מל"מ) סובלות מירידה במכירות – ביניהן אולימפוס, פוג''י, קנון ועוד. יתכן ויחס המחיר לביצועים לא מספק את השוק. זה יכפה על היצרניות להוריד מחירים ולהתייעל ומצד שני נותן רוח גבית ל DSLR שכולם כבר הספידו אותן.
* ניקון הכריזה לא מכבר על עדשת קיט חדשה ולא יקרה יחסית למצלמות ה DX שלה – 18-140 מ"מ שהיא שוות ערך ל 27-210 מ"מ על FF. טווח הזום שלה קטן מעדשות ה 18-200 או ה 18-300 של ניקון אבל גם המחיר בהתאמה. העדשה מיוצבת וה MTF שלה נראה מבטיח. להערכתי, נראה השנה עוד עדשות מביתה של ניקון, ואפילו אחת מאוד מעניינת.
* ועדיין בניקון – חברת Nauticam מציעה מארז חדש למצלמת ניקון V2 לצוללנים שבינינו. המצלמה מאפשרת קצב צילום של 60 פריימים לשניה וברזולוציה נמוכה אפילו 1200 פריימים לשניה (!) ותתאים לאקשן תת מימי מהיר ביותר.
* חברת Antantech  שפיתחה פלאגין נחמד לפוטושופ הקרוי Perfectly clear שמצאתי אותו שמושי מאוד, הכריזה על גרסה חדשה ללאבים של צילום – גירסה 4. התוכנה מאפשרת בקליק אחד לתקן את התמונות ש"יקפצו" מהמסך. הגרסה החדשה ללאבים מהירה יותר מקודמתה. במקום להתעסק עם תיקוני צבע, גוון, קונטרסט, בהירות ועוד – קליק אחד עושה את זה.
* נוקיה משדרגת את הקושחה למצלפונים שלה. המשפחה הרלבנטית היא משפחת ה Lumia, והגרסה החדשה משפרת את יחס האות לרעש (מורידה שלג), משפרת את איכות הצבע, את האוטופוקוס ועוד. היא מכסה גם את המצלפונים בעלי ה 41 מ"פ.
* במצלמה החדשה של פאנאסוניק שהוכרזה לא מכבר – ה GX-7 (שקוצרת בינתיים התעניינות גדולה) ניתן לא רק להטות את המסך האחורי אלא גם את העינית בכל מיני זויות, כך שניתן לצלם מכל פינה אפשרית ובתנאי צילום קשים במיוחד. זו פעם ראשונה למיטב ידיעתי שאפשרות כזו קיימת מובנית במצלמה כלשהי.
* חברת Lytro עם המצלמות משונות הצורה היודעות לצלם בעומקים שונים של הפריים שמאפשרת מיקוד מחדש לאחר הצילום מקצצת את מספר עובדיה (סימן לא טוב) אך מבטיחה "מוצר מהפכני" בשנת 2014. המחיר שלה – 400 דולר ואיכות התמונה הנמוכה הם חיבור לכישלון, לא להצלחה. נראה.

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק