מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 6/7/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 23 ליוני 2013 צפיות: 1123
* קנון הכריזה על מצלמת ההמשך לסדרת ה X0D – והפעם על ה 70D. זו מצלמה בת 20 מ"פ, עם חיישן APS, עם 19 נקודות פוקוס וקצב אש של 7 מסגרות לשניה. מערכת האוטופוקוס של המצלמה מתבססת על פיקסלים כפולים ומאפשרת AF מבוסס פאזה במצב LV. על פי המבחנים הראשונים זו מערכת אוטופוקוס יוצאת מן הכלל. לא עוד כיולי עדשה, פוקוס קדמי או אחורי ועוד.  במצלמה Wi-Fi מובנה, מסך אחורי הניתן להטייה ולסיבוב ואיזו היכול להגיע בדחיפה ל 25,600. המצלמה תימכר במחיר של כ 1200 דולר והיא ממוצבת מול מצלמת ניקון D7100. נראית כלי מצויין להפקת צילומים איכותיים.
* RICOH שקנתה את פנטקס מתחילה לסמן את מצלמות ה P&S של פנטקס (בינתיים) במותג Ricoh – כפי שכבר נאמר, בעל המאה הוא בעל הדעה...רק תזכורת – Ricoh קנתה את פנטקס רגע לפני שהאחרונה נעלמה בתהום הנשיה של ההיסטוריה והצילה את המותג ההיסטורי.
* ועדיין בפנטקס, המושכת לכיוון מצלמות ה "Q" שלה (לא ה Q מג''יימס בונד...) שהן מצלמות עם עדשות מתחלפות אבל עם חיישן זעיר (1/1.7 אינטש). לא מכבר היא הכריזה על ה Q7 שמבחני השטח מראים כי ברמות האיזו הנמוכות המצלמה טובה מאוד, אבל בהעלאת האיזו – המצב משתנה מאוד לרעה (כצפוי מחיישן זעיר). יש כעת עדכון קושחה למצלמת ה Q וה Q10 של החברה.
* ועדיין בפנטקס – היא הכריזה על מצלמת ה K-01 שלה (DSLR עם חיישן APS) אבל בצבעים כחול-לבן. אולי היא מטווחת לשוק הישראלי? (: המצלמה נטולת מראה, בת 16 מ"פ ומסופקת עם עדשת "סופגניה" של 40 מ"מ צמצם 2.8. נראה לי- עם כל הכבוד, שזו מהומה גדולה על לא מאומה...
* סוני שדרגה את מצלמת ה RX-100 שלה בגרסה חדשה הקרויה RX-100II. החידוש – החיישן של המצלמה שודרג לחיישן חדש באותו הגודל עם "הארה אחורית" המוסיף עוד 40% לרגישות לאור. לתזכורת - זהו אותו גודל חיישן המצוי במצלמות ניקון מסדרה 1 – וגודלו "1 אינטש". מקדם הקיטוע שלו הוא 2.7. למצלמה החדשה Wi-Fi  מובנה, איזו היכול להגיע עד 25,600 (!), עדשה שוות ערך ל 28-100 מ"מ קבועה על המצלמה, צילום וידיאו HD ועוד. מדוע לא הקנתה סוני למצלמה הזו אפשרות להחלפת עדשות? מחירה אגב – 750 דולר.
* ועדיין בסוני – היא הכריזה גם על גרסה משופרת של מצלמת ה RX-1 הקרויה RX-1R. למצלמה חיישן FF של 24 מ"פ כשל קודמתה, עדשת צייס קבועה של 35 מ"מ צמצם 2. השיפור הוא ברזולוציה – עקב סילוק מסנן ה AA על החיישן. גם כאן נשאלת השאלה הרטורית – מדוע בלי אפשרות להחלפת עדשות? למצלמה מסך אחורי מפורט, אבל אם רצונכם בעינית (אופטית או אלקטרונית) יש צורך לרכוש אותה בנפרד. מחירה הצפוי של המצלמה – 2800 דולר (!). סוני כנראה מטווחת אותה כמו את קודמתה לצילומי רחוב סטייל ברסון, ומסופקני אם תהיה לה הצלחה גדולה בגלל המחיר.
* המבחנים המתפרסמים ברשת על עדשת ה 80-400 החדשה של ניקון מאוד מחמיאים. למה ניקון לא יצאה עם עדשה זו לפני 6 שנים? הרי היא כבר היתה אצלם על השולחן?
* צלם בשם Dan Milner  ניסה את מזלו בצילום צבי ממרחק לא בטוח, ומזלו קצת בגד בו כי הצבי תקף אותו...כמתואר בסרטון הזה:
http://www.liveleak.com/view?i=a37_1372267114
לא נעים...
* המותג קארל צייס התקצר לצייס בלבד. התירוץ – קארל צייס היה מייסד החברה אבל המושג צייס הפך להיות פופולרי ומוכר בלי המילה הראשונה, כך שאפשר לשנות ללא נזק תדמיתי. קצת תמוה, שיהיה.
* פוג''י הוסיפה לליין המצלמות שלה דגם עממי יותר הקרוי X-M1 – מצלמה קומפקטית, אותו חיישן שיש ב X-Pro1 וב XE-1 בן ה 16 מ"פ, כוללת Wi Fi מובנה וכמובן ללא מראה. היא משווקת עם עדשת 16-50  מילימטר במחיר של 800 דולר. עוד מצלמה שרוכבת על גלי ההצלחה של ה X-100.
* פלאגין חדש לפוטושופ טוען שיכול לעשות נפלאות – ולסלק טשטוש של תנועה של מצלמה בתמונה. הכלי קרוי Piccure. ניתן להוריד דמו כאן:
http://www.piccure.com

על פי האתר – התוצאות דמיוניות ממש. המחיר גם לא שערורייתי – כ 263 ש"ח. ניסיתי אותו – קצת מסורבל אבל נראה שעושה לפחות חלק מהעבודה. הם מנסים להקדים את אדובי שטענה שפיתחה כלי דומה. מעניין!
* Lytro – אותה מצלמה שיודעת לעשות פוקוס אחרי הצילום מאפשרת בעזרת אפליקציה לאייפון הקרויה Lytro Mobile iOS ובעזרת Wi-Fi להעלות את התמונות לרשת או לאתר החברה. לא ברור מה יהיה גורלה של הטכנולוגיה הזו, אם איכות התמונות (הרזולוציה) תשתפר – צפוי לה עתיד טוב.
* חברה בשם Digital Anarchy טוענת שפיתחה אלגוריתם חכם במערכת ה Beauty Box Video  שלהם המאפשרת שיפור של איכויות וידיאו כפלאג אין ל Adobe after Effects וכן ל Premiere Pro ולגרסת אפל המקבילה על ידי ריטוש הסרט, ניקוי פגמי עור וכן גוונים – ממש מייקאפ דיגיטלי לאחר צילום. לאנשי הוידיאו בינינו.
 

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק