מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 16/6/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 9 ליוני 2013 צפיות: 1153


* למי שרוצה לקבל אודיו איכותי בשעת צילום הוידיאו ב DSLR – חברת ZOOM היפנית מציעה ערכה שלמה להקלטת אודיו איכותי בשעת הקלטת סרטון הוידיאו שלכם. המערכת קרויה H6 ותומכת בהקלטת ששה ערוצי שמע במקביל. ניתן גם עם אביזר תוספי להרכיב את המערכת על תושבת הפלש. המערכת תהיה זמינה ביולי השנה במחיר של כ 400 דולר. למי שמצלם הרבה וידיאו ב DSLR  שלו – ממש חובה.
* ישנו שדרוג קושחה גורף למספר מצלמות של מספר יצרנים – קנון, אולימפוס, סמסונג, ניקון וסיגמה. בעלי ציוד של החברות הללו מתבקשים להגיע לדפי האינטרנט הרלבנטיים של היצרניות ולשדרג את מצלמותיהם.
* המחיר נקבע - עדשת סיגמה החדשה (למצלמות APS) ה 18-35 מ"מ צמצם 1.8 (שוות ערך ל 27-52.5 מ"מ על מצלמות ניקון) תעלה כ 800 דולר. המחיר גבוה אך עדיין סביר לעדשה עם צמצם גדול שכזה – ועוד עדשת זום.
* ועדיין בעדשות - סמיאנג מכריזה על עדשת 16 מ"מ צמצם 2 ועדשת 300 מ"מ צמצם 6.3. עדשת ה 16 מ"מ מתאימה למצלמות APS ולמל"מ (מצלמות ללא מראה) בעוד שעדשת ה 300 מ"מ מתאימות רק למל"מ והיא עדשת מראה קטנה. מחיר עדשת ה 16 מ"מ (שוות ערך ל 24 מ"מ על מצלמות APS) כ 450 יורו בחו"ל לגרסת ניקון ומחיר עדשת ה 300 מ"מ (שוות ערך ל 600 מ"מ) כ 260 יורו. העדשות הינן במיקוד ידני, כדרכה של סמסונג.
* לייקה הסירה את הלוט מהמצלמה החדשה שלה - הקרויה X Vario והיא בעצם מצלמה עם חיישן APS של 16 מ"פ עם עדשת זום קבועה של 18-46 מ"מ – שוות ערך ל 28-70 מ"מ עם צמצם משתנה 3.5-6.4 (לא משהו). ניתן לצרף לה מספר אביזרים – ביניהם עינית אלקטרונית ועוד. מחירה – 2850 דולר. אני לא רוצה להיות כופר, אבל במחיר הזה ניתן לקנות DSLR אמיתית כדוגמת ה D600 עם עדשת קיט...אבל את אוהבי הנקודה האדומה זה לא ירתיע.
* פוג''י ופנסוניק משלבות כוחות לחיישן מסוג חדש – הקרוי חיישן אורגני. לטענת החברות יש לחיישן החדש הזה מספר יתרונות, ביניהם שטח פיסה גדול יותר לקבלת האור והחלפת הדיודות ההופכות את האור לזרם חשמלי ביריעה דקיקה של חומר אורגני הרגיש לאור ובעובי של 0.5 מיקרון – פי 6 יותר דקה מדיודה קלאסית. גם הטווח הדינמי אמור להשתפר (זאת נצטרך עוד לראות).
* פנטקס מכריזה על שתי מצלמות DSLR  חדשות – האחת לחובבים והאחת למתחילים. המצלמות קרויות K-50 ו K-500. מחיריהן כ 800 ו 600 דולר בהתאמה וההבדלים העיקריים הם האטימות למזג האויר (ב K-50) וכמה דברים קטנים נוספים. המצלמה הזו מתיימרת להגיע לאיזו 51,000. נראה.
* ועדיין בפנטקס – היא מכריזה על מצלמה חדשה מסדרת ה Q שלה – חיישן קטן ועדשות מתחלפות, הקרויה Q7. במצלמה החדשה החיישן קצת יותר גדול, בן 12 מ"פ עם תאורה אחורית, והחברה טוענת שאיכות התמונות השתפרה ב 60%. המצלמה תעלה 500 דולר. יתרונה הגדול הוא קוטנה, וחסרונה הינו החיישן הקטן שלה.
* לאוהבי הטרקים – חברת Lowepro מציעה שני תיקים חדשים עבורכם. הם שייכים לסדרה חדשה הקרויה Transit AW. אחד הוא תיק גב והשני הוא Sling הניתן לסיבוב מהיר. מתוך שם הסדרה ניתן להבין שהם AW – All Weather – לכל מזג אויר. המחירים בחו"ל סביב ה 100 דולר.
* סמסונג מכריזה על מצלפון חדש הקרוי Galaxy S4 Zoom עם חיישן של 16 מ"פ ועדשת זום אופטי עם טווח זום X10 – שווה ערך ל 43-430 מ"מ. עוביו – כ 15 מ"מ – עדיין מתאים לכיס (קצת גדול). המחיר טרם נקבע אבל הוא יהיה זמין למכירה בקיץ. האם אנחנו רואים את סופן של מצלמות ה P&S? בהחלט את סופן של רבות מהן.
* הלומוגרפיה הולכת ומשתכללת – כעת מוצע סורק חדש המשתמש במצלפון שלכם ללכוד פריימים מפילמים ישנים שלכם ולהפכן לתמונות. במיתקן ישנו מאחז למצלפון שלכם ומתחתיו חריץ להכנסת הפילמים שלכם לצילום על ידי המצלפון. ניתן ל"צלם" איתו סרטים בשחור לבן או צבע, רק זיכרו שהרזולוציה המירבית נקבעת על ידי המצלפון שלכם.
 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק