מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 31/5/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 26 למאי 2013 צפיות: 1243

* מסימני התקופה העצובים – העיתון שיקגו סאן-טיימס פיטר את כל צוות הצלמים שלו. המעבר לעיתונות לא מודפסת יש לו השלכות כבדות עם קבוצות אוכלוסיה שלמות. לפחות הטבע ייפגע פחות מכריתת עצים...
* מנפרוטו, יצרנית החצובות האיטלקית המפרסמת מנסה ללחום בכל כוחה בצונמי הסיני של חצובות קלות וזולות על ידי הצגת חצובה חדשה הנקרא BeFree – היה חופשי:
http://www.manfrotto.us/befree
החצובה עשויה מאלומיניום, שוקלת כקילו וחצי עם ראש שעשוי אף הוא מאלומיניום ויכולה לשאת מעל ארבעה ק"ג. עם כל זאת, חוששני שהקרב אבוד.
* סמיאנג הקוריאנית ממשיכה להפתיע. היא מציגה עדשה חדשה (ידנית לחלוטין) באורך מוקד של 16 מ"מ, צמצם 2 קבוע היכולה להתחבר לכל מצלמת APS בגרסה מתאימה. העדשה בת 13 אלמנטים של זכוכית ב 11 קבוצות, כוללת אלמנטי ED. על מצלמת DX  של ניקון למשל היא נראית כמו עדשת 24 מ"מ וזוית ראייה של 83 מעלות. היא אמורה להיות בשוק בחודש יולי והמחיר לא ברור עדיין.
* קנון מודיעה בשמחה שהיא ייצרה את עדשת ה EF ה-90 מיליון שלה. היא מקווה לייצר בשנה הבאה את העדשה ה 100 מיליון שלה. רק בשנת 2010 היא חצתה את רף ה 50 מיליון וכבר תגיע ב 2014 למספר כפול. מברוק!
* ועדיין בקנון הממשיכה לחפור בכיוון חיישן חדש - תלת שכבתי בדומה לחיישן של פוביאון המותקן במצלמות סיגמה. חיישן כזה, המחקה התנהגות תלת שכבתית של סרט צילום עשוי להפיק תמונות באיכויות גבוהות מאוד, כפי שמוכח על ידי מצלמות סיגמה. אם קנון תבחר ללכת בכיוון זה בטוחני שאיכות התמונות תעלה מאוד - לפחות בזכות יכולתה של קנון לטיפול ברעש באיזו גבוה, עקב אכילס של חיישן הפוביאון.

* אפליקציה חדשה לאייפון מחברה בשם Realmac Software הקרויה Analog Camera ועולה 99 סנט יודעת להפעיל סט גדול של פילטרים על התמונות שצילמתם לחקות את ביצועי מצלמת הפילם. אלו מסננים דוגמת אינסטגרם. הגל של ימינו של עיבודי תמונות שהופקו ממצלפון שייראו כמו צולמו במצלמות העבר ממשיך להתרומם.
* ועדיין בנושאי תוכנות – ACD מערכות, ה"אמא" של התוכנה ACDSEE יוצאת עם גרסה חדשה לתוכנה שלה, גרסה 16, עם מגוון כלי עריכה וצפייה חדשים כולל סימולציה של פוקוס מבדל של עדשות T&S ועוד. מחירה כרגע 50 דולר ולשדרוג מחירה 30 דולר. זהו כלי שאני משתמש בו לקיטלוג התמונות שלי הרבה שנים.
* סמסונג שיחררה את קוד הקושחה שלה למצלמות ה NX300 וה NX2000 – צעד לא שגרתי וחריג. בעזרת קוד זה, אם יודעים מה עושים, ניתן לשנות את הקושחה של המצלמה (בגבולות החומרה המאפשרת שינויים). זהו צעד אמיץ לחשוף את הקוד אבל אינני בטוח שזהו צעד מאוד חכם כי ניתן גם לקלקל.
* בעקבות ההכרזה של אדובי שהיא תתחיל להשכיר תמורת תשלום שנתי תוכנות שלה וגל המחאה שזה עורר בעולם, באו כמה חברות לנצל את ההזדמנות שניתנה להן על ידי אדובי והצעד מעורר המחלוקת שלה ומציעות אלטרנטיבות. למשל, חברת Phase One עם תוכנת Capture One Pro  שלה תריץ בקרוב סדרה של סמינרי רשת - Webinars ותסביר כיצד לעבור מהתוכנות של אדובי לתוכנה שלה. 
 
* לייקה מגלה טפח ומכסה טפחיים ברמיזותיה על המצלמה החדשה שתגיע בקרוב מביתה ותיקרא Mini M ואשר תיחשף במלואה ב 11 ליוני. על פי הפרסומים המקדימים של לייקה, המצלמה הזו אמורה  להיות ממוצבת בין מצלמת M של לייקה למצלמת ה X2 עם העדשה הקבועה. דבר אחד ניתן להניח כמעט בוודאות – זולה היא לא תהיה...
* ועדיין בלייקה -  הצלם אלפרד אייזנשטט צילם בשנת 1945 עם סיום מלחמת העולם השניה, צילום מפורסם מאוד שנקרא "נשיקה בטיימס סקוואר" שמראה נשיקה לוהטת שמעניק מלח אמריקאי לחברתו ברחוב בניו יורק. תמונה חתומה זו יחד עם מצלמת הלייקה שצילמה תמונה זו של הצלם נמכרו במכירה פומבית לאחרונה באוסטריה במחיר של כ 180,000 דולר. שווה? למישהו בוודאי.
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק