מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 17/5/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 12 למאי 2013 צפיות: 1172


* עדכון מהפעם הקודמת - DXO – חברת התוכנה הצרפתית המפורסמת שמפיקה מבחנים לעדשות ומצלמות שונות והפכה להיות דה-פאקטו הגורם המכריע לגבי איכותם של אביזרי צילום שונים הכריזה על כלי תוכנה חדש הקרוי DXO Viewpoint המאפשר בקלות תיקוני עיוותים – בעיקר עיוותי מרחב, פרספקטיבה, עיוותי עדשות רחבות זוית ועוד. מחירו החודש רק 50 דולר. צלמי מבנים ובכלל צילומים בעדשות רחבות (צלמי אירועים שימו לב!) – הנה הפתרון עבורכם במקום רכישת אופטיקה מאוד יקרה. קניתי ונהנה!
* אולימפוס הכריזה על סגירת קו מצלמותיה המתקרא V. אלו מצלמות P&S זולות מאוד (מתחת ל 200 דולר)  שאינן יכולות לעמוד בתחרות המצלפונים החכמים. להערכתי, כל החברות יסגרו את ליין מצלמות הכניסה הזולות שלהן כי מעשית אין להן יתרון על המצלפונים המצויים אצל מאות מיליוני אנשים.
* לאחרונה נערכים מבצעי מכירות אגרסיביים ביותר (לא בארצנו לצערנו) של מצלמות וקיטים. למשל, סוני NEX 3 עם עדשת הקיט נמכרת במחירים של 390 דולר, ניקון D5100 משופצת עולה עם עדשת הקיט 430 דולר, סמסונג Ex2F עולה כעת 300 דולר במקום 500 ועוד. המצב הכלכלי לוחץ אז מורידים מחירים.
* ניקון הכריזה על עדשת 32 מ"מ צמצם 1.2 לסדרת ה "1" שלה, שהופכת להיות שוות ערך ל 86 מ"מ על FF. הצמצם האפקטיבי הוא אמנם 1.2 אבל מבחינת עומק השדה הוא כמו צמצם 3.2 באורך המוקד האפקטיבי. יופי של עדשת פורטרטים, אבל המחיר (כ 900 דולר) קצת תלול מדי.  לי זה גם אומר על המחוייבות של ניקון לפורמט הזה (עדשה מסובכת לפיתוח) וזה מצביע על כך שבעתיד נראה עוד מצלמות מביתה של ניקון בפורמט זה (1 אינטש). אני מקווה שהיא תאמץ את החישן של סוני המצוי ב RX-100.
* נוקיה הכריזה על מצלפון חכם חדש הקרוי Lumia 925 בהמשך ל 928 שהוכרז לא מכבר, והמונע על ידי חלונות 8, עם מצלמה של 8.7 מ"פ, אופטיקה של צייס ומגוון גדול של פונקציות צילומיות חדשות כמו צילום צרור של תמונות של מישהו בתנועה המתלכדות למסגרת אחת ועוד. תחרות זה דבר טוב – בהצלחה!
* קנון מכריזה על זמינות העדשה החדשה שלה – ה 200-400 צמצם 4 עם מכפל X1.4 מובנה. עם מצלמות ה APS של קנון ומכפל מופעל ניתן להגיע לאורכי מוקד של 448-896 מ"מ. אורך מוקד מאוד מרשים ומבנה מרשים של העדשה – 25 אלמנטים ב 20 קבוצות. עקב אכילס של העדשה הזו הוא המחיר שיגיע קרוב ל 12,000 דולר! היא תהיה זמינה החודש לכל המעוניינים.
* אולימפוס מכה גלים עם מצלמת ה E-PL5 שלה החדשה. למצלמה אותו חיישן בן 16 מ"פ כמו במצלמת ה OMD-EM5 המצויינת עם מעבד ה TruePic VI (כמו ב OMD) ומחירה נמוך יותר ממצלמת ה OMD. נראה שתהיה לאולימפוס עוד הצלחה מסחררת. למצלמה מסך אחורי הניתן להטייה שמאוד נוח לצילומים מזוויות קשות.
* אדובי הכריזה על גרסאות חדשות של ACR גרסה 8.1 וממיר ה DNG. לבעלי CS6 – תורידו את הכלים. ישנה תאימות למצלמות חדשות.
* חברת Alien Skin הכריזה על גרסה חדשה של תוכנת Exposure שלה – גרסה 5. בגרסה זו כללה החברה הרבה טריקים שנלקחו מחדר חושך צילומי אמיתי עם מאות אפקטים – כולל דמויי אינסטגרם, סימולציות לפילמים שונים ועוד. מחירה – 200 דולר. לחובבי הז''אנר של עיבודים מסיביים.
* פולרואיד מציגה מצלמת ספורט חדשה במבנה מאוד מוזר – כמו גליל מארך. המצלמה מצלמה וידיאו HD מלא על כרטיסי זכרון ממשפחת המיקרו SD, אטומה למים לעומק של 10 מטר, לתנאי אטמוספירה קשים, לחבטות ומכות ולהרבה אקשן. ניתן להרכיבה על הקסדה ועוד, שמה הוא XS80 ומחירה ממש מפתה – 130 דולר בלבד.
* סוני הולכת עוד צעד קדימה ומכריזה על מצלפון חכם הקרוי Xperia ZR שניתן להטביע אותו במים (לא מי מלח) לעומק של 1.5 מטר למשך 30 דקות (!). המצלמה המובנית היא בת 13 מ"פ והמסך גודלו 4.6 אינטש. מחירו טרם פורסם.
* פאנאסוניק מציגה את ה G6  החדשה שלה – בת ה 16 מ"פ, היא מצלמת 7 מסגרות לשניה וגם וידיאו HD  מלא כמובן, יש בה Wi-Fi מובנה וחוכמה חדשה הקרויה NFC -  שזה Near Field Communication  – תקשורת טווח קצר שבעזרתה ניתן להצמיד את המצלמה למצלפון ולהעביר את המידע ביניהן. למצלמה מסך אחורי מסתובב ומחירה כ 750 דולר. 


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק