מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 3/5/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 28 לאפריל 2013 צפיות: 1183


* DXO – חברת התוכנה הצרפתית המפורסמת שמפיקה מבחנים לעדשות ומצלמות שונות והפכה להיות דה-פאקטו הגורם המכריע לגבי איכותם של אביזרי צילום שונים הכריזה על כלי תוכנה חדש הקרוי DXO Viewpoint המאפשר בקלות תיקוני עיוותים – בעיקר עיוותי מרחב, פרספקטיבה, עיוותי עדשות רחבות זוית ועוד. מחירו החודש רק 79 דולר. צלמי מבנים – הנה הפתרון עבורכם במקום רכישת אופטיקה מאוד יקרה.
* קבוצת מחקר בינלאומית פיתחה עדשה חדשה המבוססת על עדשות העין של חרקים שונים. המחקר המרתק פורסם בעיתון היוקרתי NATURE :
http://www.nature.com/nature/journal/v497/n7447/full/nature12083.html
והחוקרים טוענים שבעקבות ההבנה כיצד חרקים ואנטרופודים רואים את העולם, הם הצליחו להגדיר תשתית מחקרית לפיתוח עדשת מצלמה הרואה זוית של 180 מעלות (כמו החרקים) ללא עיוותים! מעניין מה צפוי לנו מחברות האופטיקה כשיישמו את הטריקים האלו.
* סיגמה הכריזה על זמינות ומחיר של עדשת האמנות ART – החדשה שלה למל"מים (מצלמות ללא מראה) באורך מוקד של 60 מ"מ צמצם 2.8  שקרויה DN | A . העדשה נראית כמו עדשת 120 מ"מ על מצלמת FF – השיווק מתחיל בזמן הקרוב ביותר ומחירה בארה"ב יהיה 240 דולר. עדשה מעניינת.
* חברה בשם Pelican Imaging   הכריזה על פיתוח מודול למצלפונים המחקה פעולה של מצלמות LYTRO המאפשרת פוקוס מחדש בכל תמונה מצולמת לאחר הצילום לכל עומק הפריים – זאת ללא החסרונות של Lytro של סרבול ורזולוציה נמוכה מדי. מחיר המודול הצפוי להיכנס למצלפונים יהיה כ 20 דולר. כעת יהיה ניתן למקד מחדש לאחר הצילום אם פספסתם את הפוקוס...
* עדשת ה 800 מ"מ צמצם 5.6 החדשה של ניקון החלה להישווק. מסתבר שיש צורך בשלושה אנשים כדי להוציאה מהמזוודה שלה...מחירה הצנוע הוא כ 18,000 דולר אבל כבר ניתן לשכור אותה תמורת כ 600+ דולר לשלושה ימים. אני עדיין לא מבין מדוע לא ניתן לרכוש את ה 600/4 + מכפל 1.4 שיתן 840 מ"מ צמצם 5.6 ולהערכתי, באיכות אופטית זהה ובחצי המחיר. אם מישהו דווקא רוצה להגיע ל 1000 מ"מ (עם המכפל המיוחד של עדשה זו) ניתן להוסיף ל 600 מכפל 1.7 ולקבל אותו אורך מוקד ובצמצם 6.8.
* NEC הכריזה על מסך חדש לצלמים וגרפיקאים עם מרחב צבע גדול במיוחד, גודל 24 אינטש, מחיר של 750 דולר (או 1000 דולר יחד עם כלי כיול ותוכנה). מנסיוני, מסכים מחברה זו טובים ומדוייקים:
http://www.necdisplay.com/p/desktop-monitors/p242w-bk
* קנון הכריזה על גרסת קושחה חדשה ל 5DMKIII הקרויה 1.2.1 עם מקצה גדול של שיפורים ותיקונים. בעלי מצלמה זו – רוצו ושדרגו. ישנה רשימה ארוכה של שיפורים שתקצר כאן היריעה לתאר את כולם.
* קודאק, בפרפורי הגסיסה שלה שינתה לפתע את דעתה – ובמקום למכור את הטכנולוגיות שלה בנושא מסמכים ודימוי לחברת BROTHER, כפי שהחליטה מלכתחילה, היא מוכרת אותה לקרן הפנסיה שלה באנגליה. בטריק זה היא תקבל כסף שאיתו תוכל אולי לצאת ממצב פשיטת הרגל שלה. בהצלחה!
* ועוד תקופה מגיעה לקיצה – הסלבלד מכריזה על סוף עידן מערכת ה V וסוף עידן מצלמת ה 503CW המפורסמת שלה ובעצם – סוף עידן הפילם. מצלמה זו נולדה ב 1996 בתחילת המהפכה הדיגיטלית. כעת מולכת מערכת ה H המתקדמת (הדיגיטלית כמובן).
* מתרבות השמועות על מצלמה חדשה מביתה של אולימפוס ותמונות מחתרתיות שלה כבר פורסמו ברשת. המצלמה תהיה כנראה קרויה E-P5 עם דמיון מבני ניכר ל OM-D. ההכרזה הרשמית תהיה כפי הנראה בקרוב.
* סמסונג הכריזה על מצלמה חדשה – NX2000 עם חיישן בגודל APS, חיבוריות Wi-Fi, מסך מגע אחורי  ענק של 3.7 אינטש, חיישן של 20 מ"פ, צילום וידיאו HD  מלא, ומחירה יהיה 650 דולר כולל עדשת הקיט 20-50 מ"מ. למעוניינים – ישנה גם גירסה ורודה למצלמה זו (!). היא טוענת לאיזו גבוה עד 25,600 אך אין לה עינית – חסרון בארץ שטופת שמש כמו שלנו.


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק