מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 19/4/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 14 לאפריל 2013 צפיות: 1295


* סיגמה הכריזה על עדשה חדשה מתוצרתה – הפעם יוצאת דופן – עדשת זום ראשונה עם מפתח צמצם קבוע של 1.8. טווח הזום של העדשה הוא 18-35 מ"מ אבל היא מתאימה רק למצלמות APS כי היא מסוג ה DC של סיגמה. היא שוות ערך על מצלמות APS של ניקון לעדשה עם אורך מוקד של 27-52.5 מ"מ. חבל שסיגמה לא יצרה עדשה כזו למצלמות FF (אולי תגיע בעתיד).
* ועדיין בסיגמה – היא הכריזה על תושבת USB לעדשה החדשה שלה ה 120-300 צמצם 2.8 החדשה על מנת לשדרג את הקושחה בעדשה. תמהני על הסירבול הזה כי בעדשות של ניקון מסדרה 1 וכן בעדשות ל MFT ניתן לשדרג את הקושחה של העדשה דרך המצלמה.
* RICOH הכריזה על מצלמת GR חדשה – שהיא מצלמת ה APS הקטנה ביותר בעולם (עם חיישן בגודל של מצלמות ה DSLR הפועלות בשיטת ה APS). למצלמה עדשה קבועה שוות ערך ל 28 מ"מ צמצם 2.8 והיא מתחרה ישירות במצלמת ניקון CoolpixA אבל במחיר יותר נמוך (כ 800 דולר – שלא כל כך נמוך באמת). טווח האיזו שלה הוא 100-25,600, היא שוקלת רק 245 גרם, היא בת 16 מ"פ ותהיה זמינה בחודש הבא.
* פרס פוליצר לצילום עיתונאי ניתן השנה לקבוצת צלמים של אסושיאטד פרס על תיעוד משובח ומרתק (לצערנו) של הקרבות בסוריה תוך כדי סיכון עצמי ניכר. לצילום תיעוד מיוחד ניתן פרס לצלם פרילנסר בשם Javier Manzano על צילום מדהים של שני לוחמים סוריים יושבים במבנה נקוב כדורים ויורים ממנו. הפרס הוא 10,000 דולר ואם מישהו מוכן לסכן את חייו בשביל סכום כזה ותהילת עולם – זו הדרך...
* חברת Aptina שמייצרת את החיישנים לרוב מצלמות ניקון מסדרה "1" (ואולי לכולן – לא ברור) מכריזה שישנה התעניינות רבה אצל כמה יצרני מצלמות בחיישנים בגודל הזה (1 אינטש עם מקדם קיטוע של 2.7) חוץ מאשר סוני שיש לה כזה משלה במצלמת ה RX100. נראה שהגודל הזה תופס לעצמו מקום נכבד לצד גודל ה MFT. איכות התמונות טובה (לא כמו DSLR גדולה, אבל טובה הרבה יותר ממצלמות P&S) והמצלמות יוצאות קטנות ונוחות לאחיזה ביד. השוק נראה לי רץ בתזזיתיות לכיוון יצירת מצלמות קטנות יותר ואיכותיות יותר, כשאין גודל מוסכם ואיש הישר בעיניו יעשה. היא גם הכריזה על חיישן של 14 מ"פ שתומך גם בוידיאו 4K החדש.
* פוג'י הכריזה על עדשה חדשה למשפחת מצלמות ה X-E1 שלה והפעם עדשת טלה המשלימה את עדשת הקיט 18-55. עדשת הטלה מתהדרת באורך מוקד של 55-200 מ"מ עם מייצב מובנה. העדשה שוות ערך לאורך מוקד של 82.5-300 מ"מ ומה שמעניין זה טווח הצמצמים שלה – 3.5-4.8 שבמצב הטלה הצמצם גדול יחסית למתחרות. אין עדיין מחיר מומלץ והשמועות מדברות על זמינות בשוק בעוד כחודשיים. היא לקחה ברצינות את הליין המוצלח הזה שלמצלמות שלה.
* אדובי מספרת שבכנס שלה שייערך בחודש הבא בלוס אנג''לס היא תציג חוכמה חדשה להורדת טשטוש רעידות במצלמה. הטכנולוגיה הזו של הורדת טשטוש אחרי צילום כבר נוסתה ולא בהצלחה רבה על ידי כמה יצרניות תוכנה בעבר – נראה מה אדובי תעלה בחכתה. כולנו היינו רוצים להחזיר חדות לתמונה מטושטשת, ואם יצלח לה הדבר, זה יהיה להיט גדול. להלן הקישור:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=stUD-DRhTZg
* ניקון כריזה על פטנט שרשמה על מניעת שימוש בעדשות גנובות. הפטנט מונע הפעלה של מצלמה או עדשה גנובה על ידי שימוש בסיסמה מתאימה. האם כל פעם שנחליף עדשה נצטרך להקיש סיסמה – לא לגמרי ברור...
* אותה חברה בשם Metabones  שהכריזה לפני מספר חודשים על מתאם חדש מתוצרתה – בפרט לפורמט ה MFT המאפשרת חיבור עדשה דרכו למצלמה ממשפחה זו ובעזרתו ניתן לקצר את אורך המוקד של העדשה המחוברת ולהוסיף סטופ לגודל הצמצם (2.8 למשל הופך לצמצם 2), מודיעה כעת על איחור בהשקת המוצר. המבחנים הראשונים שנעשו לאביזר לא הוכיחו מצויינות אופטית, אולי בשל כך העיכוב.
* בעלי מצלמת קנון 6D שנפגשו בבעיה שהמצלמה חוזרת ודורשת מהם לעדכן את השעון בתוכה יכולים לנשום לרווחה – יש תיקון קושחה במטפל בבאג הזה. קנון ממליצה להתקין את הקושחה החדשה גם אם אין לכם בעיות בנושא זה כי היא כנראה כוללת גם תיקוני באגים נוספים. לגרסה החדשה קוראים 1.1.3 וניתן להורידה מהאתר של קנון.
* בתערוכת ה NAB האחרונה שנערכה החודש בלאס וגאס הוצג מסך חדש של פאנאסוניק שמתאים לתקן החדש של הוידיאו הקרוי 4K
עם רזולוציה של 4096X2160 פיקסלים בפרופורציות של 16:9 להצגת וידיאו וסטילס. המסך שגודלו 31 אינטש מדוייק ביותר בצבעיו, תומך בלמעלה ממיליארד צבעים והטיפול שלו בצבע נעשה ב 10 ביט. מחיר טרם נקבע והוא יהיה זמין בסתיו.
* אחרי שהטירוף נגד צילומי רחוב בארה"ב הסתיים וניתן לצלם ברחובות ניו יורק, התחיל סיפור דומה באוסטרליה. צלם צילם מישהו ברחוב ונתבע על התנהגות תוקפנית שמפרה סדר, רק בגלל שמי שצולם ברחוב (וזה לא אסור) העניין לא מצא חן בעיניו. בידקו את כללי בארצות בהם אתם מטיילים אם אין שם חוקים דרקוניים נגד צילומי רחוב...

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק