מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 22/2/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 17 לפברואר 2013 צפיות: 1330
* ניקון הכריזה על מצלמת החובבים-מתקדמים (Prosumer) הבאה – ה D7100. זו מצלמה שתחליף את ה D7000 וקרוב לוודאי גם את ה D300S. למצלמה 24 מ"פ כצפוי מניקון לאחרונה, גוף אטום לפגעי הסביבה, מערכת אוטופוקוס חדשה. בנוסף, ניקון סילקה מהחיישן את מסנן ה AA שיקנה לתמונות עוד טיפה חדות ואיפשרה קרופ פקטור נוסף שיקנה למצלמה קרופ פקטור X2 משולב, כך שעדשה של 100 מ"מ תיראה כמו 200 מ"מ – חגיגה לצלמי הטבע. מחירה הרשמי לא ממש מחיר חובבני (1600 דולר - ברחוב כ 1100 דולר) והיא קרובה למחיר ה D600.
* סוני אף היא לא טמנה את ידה בצלחת והכריזה על 2 מצלמות DSLR – האחת היא ה SLT-A58 שתחליף את ה A37 וה A57 בת 20 מ"פ עם עינית דיגיטלית. והשניה - NEX-3N בת ה 16 מ"פ ממשפחת המצלמות נטולות המראה. עדשת הקיט הנלווית אליה היא ה 16-50 מ"מ.
* בנוסף, הכריזה סוני על שתי עדשות – האחת מביתה של צייס – 50/1.4 וגרסה חדשה לעדשת הטלה-זום ה 70-400 מ"מ עם מערכת אוטופוקוס מהירה יותר. כדי להשלים את הסט, הכריזה סוני גם על שלוש מצלמות P&S. האחת – ה HX300 – מציגה טווח זום אדיר – הגדול ביותר כיום למיטב ידיעתי – שווה ערך ל 24-1200 מ"מ עם חיישן של 20 מ"פ.
* קנון מכריזה על גרסת קושחה חדשה למצלמת ה EOS-C300 שלה – שהיא מצלמת וידיאו שהוצגת לפני כשנה וחצי. למצלמה זו חיישן של 8 מ"פ, לצילום וידיאו בפורמט 4K (הדור הבא של HD), עם יחסי רוחב /   אורך  של 16:9,  ומחירה בהכרזה היה כ 20,000 דולר. למצלמה ניתן לחבר את עדשות ה EF הרגילות של קנון. גם למצלמת הוידיאו/DSLR הקרויה EOS-1DC צפוי שדרוג בקרוב מביתה של קנון.
* המצב הכלכלי העולמי המקרטע והולך, דחף את ניקון למשל להורדת מחירים מסיבית של מגוון עדשות שלה עם הנחות משמעותיות (בארה"ב בינתיים ולתקופה מוגבלת). חברות אחרות יוצאות עם הכרזות בומבסטיות עם פיצ''רים מעניינים או מחירים נמוכים במיוחד כדי למשוך לקוחות אליהן. נראה כי הכלכלה העולמית עומדת שוב על כרעי תרנגולת.
* קאסיו, שחקנית לא ידועה במיוחד בשוק המצלמות הדיגיטליות מכריזה אף היא על שלוש מצלמות חדשות קומפקטיות, עם 16-20 מ"פ, טווחי זום של X6 (שוות ערך ל 26-156 מ"מ) עם פעלולי מסננים מובנים בתוך המצלמות ליצירת אפקטים שונים (EX-ZS30, EX-N5 , EX-N50).
* בשורה גם לצלמים – DELL הכריזה על כמה מסכים חדשים עם מרחב צבע ענק בגדלים של 24, 27 ו- 30 אינטש. המחירים יחסית שפויים – מסך ה 30 אינטש למשל יעלה כ 1500 דולר. למסכים נלווית תוכנת כיול לקבלת צבע מדוייק ומרחב קרוב או תואם למרחב צבע Adobe RGB.
* בעלי מצלמות ניקון V1, D4 – שימו לב – ישנן גירסאות קושחה חדשות למצלמות אלו וכדאי לשדרג.
* שרשרת חנויות הצילום הגדולה בבריטניה הקרויה Jessops נקלעה למצב של פשיטת רגל ו 2000 עובדיה עלולים להיות מפוטרים. לחברה 192 חנויות באנגליה והיא כנראה תהפוך לחברת רכישה ברשת ולא בחנויות פיסית. עוד ביטוי למצב הכלכלי העולמי המדשדש.
* חברת פויכטלנדר (גרמנית במקור) נכנסת לשוק מצלמות ה MFT עם עדשת 42.5 מ"מ צמצם 0.95! העדשה שוות ערך ל 85 מ"מ על מצלמות אלו וניתן לצלם איתה מקרוב ממרחק של 23 ס"מ. העדשה שייכת למשפחת ה NOKTON עם צמצמים ענקיים – 1.5 וגדולים יותר. היא מציגה גם עדשות ללייקה. אין לצפות למחיר מציאה לעדשות ידניות אלו...
* אולימפוס מכחישה את השמועות שהיא נוטשת את שוק ה DSLR שאומר לי שאין עשן בלי אש. העובדות מדברות עבור עצמן – מאז 2010 אין לאולימפוס DSLR  חדשה (מימי ה E-5). הצלחתה בעולם ה MFT, בפרט עם מצלמת ה OMD, מכניסה הגיון בשמועות האלו. נראה מה ימים יגידו.
* פאנאסוניק מכריזה על פיתוח חיישן חדש השונה ביסוד משיטת באייר הנפוצה בעולם הצילום הדיגיטלי. הפיתוח דווח בעיתון מקצועי הקשור לטכנולוגיית חיישנים ומדווח על חיסול אבדן האור בחיישנים בגלל מסנן הצבע הבנוי על החיישנים בני ימינו (לבד משיטת ה FOVEON). העיקרון של השיטה החדשה הוא שבניגוד לשיטת באייר המכניסה מסנן צבעוני מעל כל פיקסל, האור מוטה ומופרד לצבעיו על ידי אפקט העקיפה (דיפראקציה). בתוך החיישן מובנים התקנים מתחת למיקרו-עדשות להטיית קרני האור בדומה להטייה במנסרה. התוצאה הצפויה – רגישות גבוהה יותר (פי 2 על 3) וחדות צבע גבוהה יותר.
מעניין מאוד - נראה אם זה יהפוך למציאות.
* בעלי מצלמת קנון 1D X – שימו לב. ישנה גרסת קושחה חדשה 1.2.1 המתקנת מספר באגים במצלמה זו – בעיקר בעיה ב AF.
* מתרבים הסימנים כי ניקון כנראה תכריז בתקופה הקרובה על מצלמה אחת או שתיים ממשפחת המצלמות נטולות המראה אבל עם חיישן גדול מזה של ה V1/V2 – בין אם חיישן APS או חיישן FF. למצלמות הללו יהיה סט חדש של עדשות וגם מתאם לעדשות הקיימות.


 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק