מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 1/2/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 27 לינואר 2013 צפיות: 1410
אחרי שורת ההכרזות הגדולה של כל היצרנים בתערוכת ה CES נוספו כמה בתערוכת ה CP+ האחרונה.
* בעליי מצלמות פנטקס – שימו לב יש שדרוג קושחה חדש ל כמה מצלמות DSLR וגם ל K-01 הקטנה. שווה לשדרג כי יש הרבה שיפורים ותיקוני באגים.
* ועדיין בפנטקס – המצלמה שלה הקרויה WG-3 GPS היא יוצאת דופן בענף שלנו. המצלמה קשיחה ואטומה לתנאי אקסטרים – מכות, צלילה, קור וכדומה. מה שמבדיל אותה מאחרות היא היכולת שלה להיטען ללא כבלים על ידי הנחתה על משטח טעינה וגם אין צורך לחבר כבל או להוציא את כרטיס הזכרון ממנה בשביל התמונות – היא משגרת אותן ב Wi-Fi ישירות למחשב או לרשת. יש לה גם שעון מובנה ותהיה זמינה מחודש מרץ במחיר 350 דולר. נחמד.
* גם לפוג''י יש כעת גרסאות קושחה חדשות למספר מצלמות מתוצרתה – X-Pro1, X-E1 וגם לעדשות XF-25/1.4. שדרוג הקושחה למצלמות בא כדי להוסיף תאימות לעדשות חדשות של החברה.
* סוני מחדשת בתחום האופטיקה עם עדשת פנקייק של 20 מ"מ צמצם 2.8 לסדרת ה E שלה. על מצלמות ה NEX של החברה היא נראית כמו 30 מ"מ – עדשת צילום רחוב וגם כוללת אוטופוקוס! בין שאר העדשות החדשות ראוי לציין גם את עדשת ה 18-200 המיוצבת החדשה לסדרת ה E והמיועדת בעיקר לצילום וידיאו בגלל המנוע השקט ומערכת ה POWER ZOOM המובנית בתוכה. חכם. מאידך, מחירה הצפוי עלול להרתיע הרבה משתמשים – 1200 דולר.
* חוכמה אופטית חדשה נכנסה לעולם – היא קרויה Speed Booster של Metabones. הוא מאפשר לבד מתיאום עדשות של חברה אחת למצלמות של חברה שניה גם "הגדלת צמצם" וירטואלית – עדשת צמצם 4 הופכת לעדשת 2.8 במחיר של שינוי באורך המוקד. עדשת FF למשל שמורכבת על מצלמת APS תיתן על מצלמה זו שדה ראייה קרוב מאוד לשדה הראייה שהיתה מתקבלת על מצלמת FF. יש לזה מחיר גם במהירות האוטופוקוס וגם השלכות האופטיות על איכות התמונה בגלל האופטיקה הקיימת במתאם.
* ניקון הכריזה על שבע מצלמות P&S חדשות. חלקן עם זום ענק, חלקן עם Wi-Fi מובנה, רזולוציות של 18 מ"פ, איזו גבוה של 1600. ביניהן מצלמה תת מימית וקשיחה חדשה AW110 ועוד. זה קצת מרחיק את המצלמות הללו (שגורל רובן נחרץ לדעתי) מהמצלפונים המתקדמים המכרסמים במצלמות הפשוטות.
* ועדיין בניקון: היא הכריזה על שתי עדשות חדשות. האחת, שכבר נרמזה בעבר – עדשת הסופר-טלה בת ה 800 מ"מ צמצם 5.6. לעדשה זו ניתן לצרף מכפל חדש המתאים רק לה, להארכת אורך המוקד ל 1000 מ"מ. מחירה מטורף – כ 18,000 דולר ואני תוהה מדוע האיוולת הזו? הרי עם עדשת ה 600/4 עם מכפלים ניתן להשיג את אותה תוצאת בחצי המחיר! בנוסף מחליפה ניקון את עדשת ה 18-35 שלה בגרסה חדשה, מתקדמת יותר. הטווח הזה שימושי לבעלי מצלמות FF וגם לבעלי מצלמות APS.
* ועדיין בניקון – גם היא מכריזה על גרסת קושחה עדכנית ל D4. בגרסה זו, לבד מתיקון כמה באגים יש תיקון של בעיה במערכת ה AFC במצב מעקב אובייקטים. בעלי המצלמה – כדאי לשדרג.
* יצרניות צד ג'' לוקחות ברצינות את פורמט ה MFT. טמרון למשל הכריזה על עדשת 14-150 מ"מ מיוצבת הנראית על מצלמות MFT כמו עדשת 28-300 מ"מ. אולימפוס מצידה הכריזה על גרסה חדשה ל MFT באורך מוקד של 75-300 מ"מ (150-600 מ"מ אפקטיבי). הפורמט הזה חי ונושם.
* גם פאנאסוניק מכריזה על גרסה משודרגת חדשה לפורמט ה MFT של עדשת ה 14-42 שלה המיוצבת. זו העדשה הסטנדרטית המורכבת על מצלמות ה MFT שוות ערך ל 28-84 מ"מ על FF.
* בנוסף, הכריזה סיגמה על עדשה חדשה לפורמט זה – עדשת 60/2.8 שנראית כמו עדשת 120/2.8 על מצלמות אלו. יחד איתה הכריזה סיגמה על גרסה חדשה של עדשת ה 30/1.4 למצלמות ה APS. אם אתם מתכננים קניית עדשה כזו מסיגמה, כדאי להמתין לדגם החדש שתוכנן מחדש. עדשה זו נראית על מצלמות ה APS של ניקון למשל כמו 45/1.4 – דומה לעדשת ה 50/1.4 הקלאסית ל FF.
* עוד שחקניות נכנסות למגרש ה MFT, חברות שלא היו קודם לכן שחקניות בעולם צילום הסטילס. אחת קרויה JK Imaging והשניה קרויה Blackmagic Design. האחרונה ידועה בענף אביזרי הוידיאו והראשונה היא תופיע תחת השם קודאק (!) בעקבות זכיון שרכשה. היא כבר שחקנית (אוסטרלית) בעולם מצלמות הוידיאו – ודגם של מצלמה כזו כבר הוצג בסין.


 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק