מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 5/1/2013
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 30 לדצמבר 2012 צפיות: 1131
בקרוב, בתערוכת ה CES המתחילה ב 8 לינואר בוודאי נראה גל של הכרזות חדשות וזה רק השקט שלפני הסערה.
* טושיבה החליטה ללכת בכיוון ההפוך של רוב עולם הצילום ומציגה כרטיס CF  במהירות של X1066 בנפח של 64 ג"ב. היא מייעדת אותו לצלמים המקצועיים שעדיין מצלמים ב CF. אני הרמתי ידיים מסוג כרטיס זה – למרות שיש לי כמה וכמה באוסף שלי ומנתב את עבודתי לכיוון ה SD. יותר נוח ונקרא בקלות על ידי הרבה לפטופים.
* ועדיין בטושיבה שהתעוררה – היא הכריזה על פיתוח מצלמה בשיטת ה Lightfield למצלפונים המבוססת על הפיתוח של חברת Lytro המאפשרת מיקוד מחדש אחרי הצילום, על ידי צילום "פרוסות" עומק של הסצנה המצולמת. נראה שיהיו חיים לטכנולוגיה זו.
* אפל הכריזה על פטנט חדש בנושא HDR. שימוש ב HDR גורם הרבה פעמים לבעיות של הופעת רעש (שלג בתמונה) באיזורים הכהים. נראה טוב מרחוק – מקרוב לא כל כך. הפטנט שפרטיו יצאו לציבור מדבר על שיטה חדשה של קריאה מרובה של פיקסלים בשעת חשיפה. אותם פיקסלים נקראים שוב ושוב בשעת החשיפה ללא צורך במספר חשיפות. זה יהיה טוב כנראה במיוחד לטלפונים חכמים עם חיישן זעיר.
אני מעריך שזה יזלוג גם למצלמות הגדולות יותר.
* מצלמת ה 5D MKII של קנון פורשת לגמלאות באופן רשמי (למרות קצת אי בהירות בנושא). העולם חייב למצלמה זו את החדשנות ויכולת צילום וידיאו HD של 1080 שעשה מהפכה דווקא בעולם הקולנוע. הרבה מאוד סדרות טלויזיה וסרטי קולנוע צולמו במצלמה זו.
* סמסונג הכריזה על מצלמת סטילס מהירה הקרויה  NX300 והחברה טוענת שזו המצלמה עם ה AF המהיר ביותר בין כל המצלמות. בנוסף, למצלמה זו יהיו עדשות שיאפשרו צילום במהירות ובתלת מימד, על ידי פטנט שסמסונג מכניסה לעדשות ה 3D המיוחדות הללו והמחולקות עם מערכת אופטית ל 2. נשמע מסקרן. למצלמה אגב חיישן של 20 מ"פ בגודל APS ומסך אחורי היכול לנוע כלפי מעלה ומטה.
* עדשת המאקרו של אולימפוס המיועדת למצלמות MFT באורך מוקד של 60 מ"מ (120 מ"מ אפקטיבי) וצמצם 2.8 קוצרת הרבה דוחות מבחן טובים. הצמצם האפקטיבי משתנה לפי מרחק המיקוד ובהגדלה של 1:1 הוא בעצם הופך ל 5.6 (תופעה מוכרת בהרבה עדשות מאקרו). אשמח לשים עליה יד למבחן. מחירה אגב כ 500 דולר בחו"ל.
* עוד שתי חברות נכנסות במרץ לעולם החיישנים למצלמות הקטנות ולטלפונים החכמים – APTINA (זו שמייצרת לניקון את חיישני סדרה "1" ואת חיישני הוידיאו החדיש – 8K) וטושיבה. החיישנים בני 8 מ"פ (Aptina) ו 20 מ"פ (טושיבה) ומאפשרים וידיאו 720P בקצבי צילום גבוהים במיוחד. לא משעמם.
* הצלם דין שוורץ, צלם טבע ידוע, גורש מעמדת הצילום שלו על ידי דובה צעירה שלקחה פיקוד על הצילום. אגב, לדובה הזו יש טעם טוב – היא בחרה בציוד ניקון...
http://www.photographergonewild.com/Animals/Bears/Photo-Bear-1/23118937_LdxZSm#!i=1861860775&k=sLjNmbV&lb=1&s=A
* הצילום הראשון של כדור הארץ שנעשה בצבע מלוויין של נאסא בשנת 1967 נמכר במכירה פומבית בלונדון במחיר של 4200 דולר. אני לא בטוח שזה סיפור כלכלי לבנות לוויין, לשלוח לחלל לצילום ולקבל 4200 דולר. גודלה של התמונה שנמכרה כ 25X30 ס"מ.
* המשאל שנערך ב DPREVIEW מיהי המצלמה הטובה ביותר לשנת 2012 זכתה אולימפוס OMD EM-5 במקום הראשון, ניקון D800/E במקום השני וקנון 3DMKIII במקום השלישי. קשה להסיק מסקנות על כיוון השוק מהבחירה הזו אבל מה שבטוח שפורמט ה MFT נאחז חזק בעולם הצילום (די בניגוד לתחזיותי בעבר...)
* טעות מטופשת של אינסטגרם בהחלטה על מדיניות חדשה המאפשרת להם למכור את התמונות שצולמו על ידי המשתמשים בשיטה זו גרמה להם לאבד בין לילה 25% ממשתמשיה. כעת, אחרי שראתה מה היא עוללה, היא שינתה שוב את כלליה, אבל לקוחותיה לא חוזרים (בינתיים).

 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק