מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 21/12/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 16 לדצמבר 2012 צפיות: 1192

* פולרואיד, אותה חברה שכבר כמעט נעלמה מן המפה, חזרה כמו עוף החול עם מצלמות חדשות המצלמות בשיטת הפולרואיד הישנה – צילום ותמונה מיידית. כעת הכריזה החברה על מצלמה חדשה הדומה להפליא למצלמת ניקון J1, ותופיע לציבור בתערוכת ה CES הקרובה. על פי אורך מוקד העדשה המשוער – 10-30 מ"מ (עדשה מתחלפת) היא תהיה השלישית (אחרי ניקון וסוני) שתשתמש בחיישן של 1 אינטש. המצלמה תהיה עם חיישן של 18 מ"מ ומערכת ההפעלה בה תהיה אנדרואיד! האם מתחילה להיווצר קבוצת חיישני 1 אינטש מול הקונסורציום של ה MFT?
* בשנה הקרובה – בתחילת ינואר 2013 – תערוכת ה PMA המיועדת בעיקר לצילום ונגזרותיו תתקיים בצל קורתה של תערוכת ה CES בלאס וגאס. למעלה מ 20,000 איש כבר נרשמו להשתתף ולבקר בתערוכה. עקב מצוקת העתים, כנראה החליטו מנהלי הPMA לרוץ בתערוכת ה CES (תערוכת צרכני האלקטרוניקה).
* עקב האמונה של הרבה צלמים שאין שנייה לאיכות העדשות של לייקה, ניתן למצוא כיום מתאמים בין מצלמות MFT ומשפחת ה "1" של ניקון לעדשות לייקה מסדרת ה M. לא ניתן להשתמש בעדשות אלו במצלמות SLR רגילות בגלל אורך המוקד הקצר של העדשות הללו. מאידך, קיימים מתאמים בין עדשות ה R של לייקה (מצלמות הרפלקס של החברה) לבין גופים של יצרני DSLR – עם אפשרות להתמקד באינסוף (מה שלא אפשרי עם עדשות ה M.) מה שנותר ללייקה לעשות לדעתי זה להיות יצרנית עדשות צד ג'' כדוגמת צייס, סיגמה, טמרון ואחרות והיא תזכה להצלחה גדולה.
* קודאק מוכרת את נכסיה הרוחניים בנושא צילום והדמייה. הקונים הם קונסורציום המורכב מאפל, גוגל, סמסונג, פייסבוק, פוג''יפילם, מיקרוסופט, אדובי, אמזון ושטרפליי. הם ישלמו לקודאק יחד עבור הפטנטים סכום של 525 מיליון דולר. מזכיר לי נשרים העטים על נבלה בסרנגטי. חבל...
* ג''ף קלר, בעל אתר ה DCResource הודיע שלאחר 15 שנות פעילות הוא סוגר את האתר שלו ומצטרף כעורך בכיר ב Dpreview. חבל, כי אהבתי את האתר שלו ואת הצורה המיוחדת ואיכותם המצויינת של המבחנים שלו. נקווה שבמקומו החדש הוא יעשה חייל. אפשר להבין את הלחץ...
* עוד מכה לחסידי הפילם – חברת פוג''י הודיעה שממרץ הקרוב היא תעלה את המחירים של ניירות הצילום והכימיקלים הקשורים לצילום. העלאת המחירים נובעת מההקטנה בביקוש (שמצידו יקטן הלאה בגלל המחירים הגבוהים וחוזר חלילה).
* לבעלי מצלמות ה MFT – אולימפוס הכריזה לא מכבר על עדשה יוצאת דופן - בעובי של פקק לכיסוי עדשה (9 מ"מ) עם צמצם קבוע 8 ואורך מוקד של 15 מ"מ (30 מ"מ על FF). עומק השדה של עדשה המצחיקה הזו הוא בין 30 ס"מ עד אינסוף כך שאין צורך בטבעת פוקוס או ב AF. לעדשה שלושה אלמנטים בשלוש קבוצות (טריפלט פשוט) והיא נראית על המצלמה כאילו מישהו שכח לשים עליה עדשה ומצלם דרך הפקק של המצלמה...מחירה כ 50 דולר ושוקלת 22 גרם.
* אם אתם אוהבי צילום בסמארטפון שלכם ויש לכם בעיה של חצובה, יש אביזר קטן היכול לסייע בידכם להנחת הסמארטפון על השולחן או על רכב שלכם בצורה יציבה. פרטים כאן:
http://www.kickstarter.com/projects/674303746/mobilemount-camera-car-mount-for-iphones-and-ipads

* אם בא לכם לרכוש בית בניו יורק ועוד של צלמת מפורסמת כמו אני לייבוביץ'' – זו ההזדמנות הגדולה. בבית יש 13 "אחים" (מהמילה אח – להסקה), שטחו כ 1000 מ"ר (מרווח למדי) וממוקם היטב בניו יורק בכתובת - גריניץ'' 757. לייבוביץ'' אומרת שהיא מוכרת כי היא רוצה לעבור קרוב לבתה באפסטייט ניו יורק.
המחיר צנוע – 33 מיליון דולר...שאומר – שאם אתם טובים כצלמים, אפשר להגיע גם לזה.
* ועוד עיסקת חבילה משתלמת: שלוש מצלמות לייקה – מצלמת ה M3D המפורסמת, יחד עם מצלמת ה LUXUS מ 1929 מצופת הזהב יחד עם הראשונה בסדרת ה M3 משנת 1953 במחיר צנוע של 4.7 מיליון דולר. המכרז רץ בוינה, אוסטריה. מהרו פן יאזלו...


 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק