מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 7/12/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 2 לדצמבר 2012 צפיות: 1225
עקב נסיעה לחו"ל היה עיכוב בפירסום המדור, עם קוראי הסליחה - אך ממילא כמות החדשות הצילומיות כעת קטנה. בתערוכות בתחילת השנה הקרובה צפויות חדשות רבות.
* בארצות הברית לקראת חג המולד וסוף השנה רצים כרגע מבצעי הנחות גדולים לציוד צילום – כמעט של כל החברות. אם מישהו מגיע לשם כעת – זו הזדמנות לקנייה במחירים מוזלים – לפעמים בעשרות אחוזים.
* בעיה שדווחה ב D600 החדשה של ניקון מספרת על הופעת כתמים ולכלוכים על החיישן ללא סיבה נראית לעין. הבעיה מופיעה במצלמות עם מספר סידורי המתחיל ב 300 עד 301. יש שאמרו שזה נובע מסדק בתריס או מעודף שמן במנגנון המכני המתיז טיפות כל החיישן. עם השימוש במצלמה – אחרי כמה אלפי תמונות התופעה נעלמת. בסדרות אחרות היא איננה קיימת. ניקון - מה עם ביקורת האיכות?
* דוחות מבחן המתפרסמים באתרי צילום שונים על עדשת סיגמה החדשה 50-150 מ"מ המיוצבת יוצאים עליה בשבחים רבים על איכותה האופטית. הואיל וזו עדשת DC – המתאימה למצלמות APS, אורך המוקד האפקטיבי על מצלמות ניקון הוא 75-225 מ"מ ועל מצלמות קנון 80-240 מ"מ. לעדשה צמצם קבוע 2.8 ומחירה בארה"ב כ 1000 דולר. למי שמתעתד להישאר בפורמט APS שווה לשקול לרכוש את העדשה. מקווה שתגיע לידי למבחן.
* צילום בגודל של 20X25 ס"מ של קרחון שאולי הטביע את הטיטאניק נמצא כעת במכירה פומבית בין ה 13 ל 16 לחודש זה במחירים שיגיעו כפי הנראה עד ל 10,000 דולר. הבעיה – שלא בטוח שזה הקרחון הנכון...
* רעש גדול מתחולל כעת בארה"ב עקב תמונה שצילם צלם שעמד ליד מסילת הרכבת התחתית של אדם בשם Ki Suk Han שנדחף למסילה ונהרג. הדיון הגדול בעקבות הפרסום היה האם על הצלם היה לנסות להציל את האיש או לתת לו למות ולזכות בצילום האירוע. האם קדושת הצילום עולה על קדושת החיים? באמריקה יש ספק...
* אם ברשותכם כרטיס Eye-Fi ישן המסייע להעברת התמונות מהמצלמה ישר לרשת ויש לכם מצלת ניקון D800 – היכונו לבעיות. עקב הפרעה חשמלית המיוצרת במצלמה יכולתו של הכרטיס נפגעת. החברה שמייצרת כרטיסים אלו יצאה כעת עם גרסה משודרגת. הסיבה כנראה נובעת מהחיבור המיוחד של ניקון ל USB3 המצוי במצלמה והיוצר הפרעה חשמלית רבה.
* למשתמשי תוכנת ACDSEE – שימו לב. אם בידיכם גרסת 15 או גרסת 6 פרו – קיים עדכון כעת התומך ב RAW במגוון מצלמות חדשות, ביניהן J2 של ניקון, סוני RX100 ועוד 14 מצלמות.
* קיצה של היסטוריה. ברייס באייר – ממציא מסנן באייר המפורסם המותקן בכל המצלמות הדיגיטליות (חוץ מאשר במצלמות סיגמה עם חיישן הפוביאון) הלך לעולמו בגיל 83. המצאה זו איפשרה צילום צבעוני בחיישנים שמיועדים לשחור-לבן. האיש עבד בקודאק ויצרני המצלמות הדיגיטליות חייבים לשלם תמלוגים לקודאק על כל מצלמה היוצאת מתוצרתם המשתמשת בטכנולוגיה זו. הוא דה-פאקטו היה אחראי למהפכת הצילום הדיגיטלי.
* לחובבי הדיגיסקופינג מהצד של ניקון – ישנם כעת מתאמים חדש למצלמות ניקון ממשפחת ה "1" (נטולות המראה) הקרויים DSA-N1 ו- DSB-N1. הם מאפשרים חיבור ישיר של הטלסקופ למצלמה כעדשה ארוכה או שימוש בעדשת המצלמה לפני עינית הטלסקופ. הטלסקופים המתאימים הם כמובן של ניקון ומחיר המתאמים בין 170 ל 220 לי"ש. ממש לא זול!
* בעלי מצלמות עם עדשה אולטרא רחבת זוית שהתקשו למצוא עבורה מסנן יכולים כעת למלא את משאלת ליבם. חברה בשם Fotodiox מציגה שני פתרונות הקרויים WonderPana המאפשרים חיבור מסנן גדול בקדמת העדשה הרחבה – כדוגמת עדשת ניקון 14-24 מ"מ. המאחז יהיה זמין בחודשים הקרובים במחירים שבין 200-350 דולר – כתלות בגודל המסנן המותקן בתוכו.
* קנון מציגה לקראת סוף השנה כמה מדפסות חדשות ממשפחת ה Pixma. הן מסוגלות להדפיס תמונה בגודל של 10X15 ס"מ ללא מסגרת ב 21 שניות ברזולוציות עד 2400X9600 נקודות לאינטש. מחיריהן נעים בין 100-200 דולר. סורק פילמים של 35 מ"מ עם הפרדה של 9600X9600 הקרוי CanoScan 9000F ניתן לרכישה אף הוא במחיר של 200 דולר.


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק