מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 17/11/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 11 לנובמבר 2012 צפיות: 1464
* חברת Lytro המייצרת את המצלמה המאפשרת לכם לשלוט בעומק השדה אחרי הצילום מוסיפה מסננים למצלמה המשונה הזו כדי ליצור אפקט של עדשת SHIFT לתיקון פרספקטיבה ואפקטים רבים נוספים. להערכתי עוד ארוכה הדרך שתמצא לעצמה מקום בתיקי צילום רבים – בפרט בגלל צורתה והרזולוציה שלה.
* אולימפוס קבעה תג מחיר לעדשת ה 17/1.8 שלה – כ 500 דולר בארה"ב. עדשה זו נראית על מצלמות אולימפוס ואחרות המשתמשות בטכנולוגיית ה MFT כעדשת 34/1.8 מ"מ – אורך מוקד שימושי לצילומי רחוב. שיהיה בהצלחה.
* לאספני הציוד בינינו עמוקי הכיסים – ב EBAY הוצעה למכירה מצלמת הסלבלד MKWE ששימשה את NASA בעבר ורק כ 20 ממנה יוצרו. מחירה – קצת יותר מ 51,000 דולר, אבל הבונוס הוא שמקבלים גם מזוודת נשיאה מהודרת איתה ועדשת 38 מ"מ צמצם 4.5 וגב לפילם. היא אגב מופיעה בצבע צהוב זוהר (צבעה של ניקון).
* מי שקנה מצלמת MERRIL של סיגמה – DP1 או DP2 ומוטרד מהמבנה הפשוט שלה שאיננו כולל מאחז נוח ליד – יכול להוסיף לה כעת בהדבקה בסרט דבק דו-צדדי גריפ חיצוני. היצרן של בתוספת הזו הוא Richard Franiec. מחירו הוא כ 37 דולר בארה"ב. רק לתזכורת – זו מצלמה בת 15 מ"פ בגודל של מצלמת P&S המשתמשת בחיישן פוביאון בגודל APS ועדשה קבועה. באיזו נמוך התמונות מדהימות.
* לבעלי מצלמות סוני ממשפחת ה NEX שעברו לשם מקנון – בשורה משמחת. מתאם של חברת Metbones יאפשר לכם להשתמש בעדשותיכם – בין אם הן EF או EFS על מצלמות סוני אלו. מהירות הפוקוס תהיה נמוכה ממה שהורגלתם על מצלמת הקנון שלכם (מיקוד מבוסס קונטרסט) אבל מהירה מספיק לטענת היצרן לכל הצרכים השימושיים. מחיר המתאם החדש כ 400 דולר.
* ניקון חוגגת ייצור של 75 מיליון עדשות SLR שלה – כשלפני ששה חודשים לערך חגגה ייצור של 70 מיליון ולפני 14 חודש חגגה 60 מיליון. היא צופה להגיע בעוד שנתיים לערך למספר של 100 מיליון. לא רע. חושבני שקנון, שזחלה מאחוריה שנים ארוכות כבר השיגה אותה. יקח הרבה שנים למתחרות של חברות אלו להשיגן, אם בכלל.
* ועדיין בניקון שכצפוי צירפה לארסנל מצלמות ה DSLR שלה את מצלמת ה D5200 החדשה. כמו שצפיתי, למצלמה חיישן בן 24 מ"פ, מסך מסתובב (כמו לקודמתה), מערכת AF  ומדידת אור דומה ל D7000 ומחיר השוק הצפוי לה יהיה בין מחיר ה 3200 ל 7000. המצלמה הבאה הצפויה להיות מוכרזת מניקון תהיה המחליפה של ה D7000/D300S. מה שברור שזה יהיה אותו חיישן – השאר – ניחושים בלבד.
* מצלמת הפוג''י X-E1 שהוכרזה לא מכבר מצוייה כעת למכירה בחנויות בארה"ב לפחות. זו מצלמה עם חיישן של 16 מ"פ ומאפשרת החלפת עדשות. מחירה ללא עדשה – 1000 דולר ועם עדשת הקיט – ה 18-55 כ 1400 דולר. לאוהבי פוג''י בלבד.
* באוגוסט הכריזה ניקון על מצלמה חדשה הקרויה S800C (מצלמת P&S) בת 16 מ"פ עם טווח זום שווה ערך ל 25-250 מ"מ והחוכמה המיוחדת בה – היא משתמשת במערכת ההפעלה אנדרואיד של הסמארטפונים. כעת מציעה ניקון שדרוג קושחה למצלמה לפתרון של יציבות מערכת ההפעלה ובעיות Wi-Fi. מדוע לא בדקה את המצלמה כראוי לפני שהחלה למכור אותה?
* חברה אמריקאית בשם Bounce imaging בנתה מצלמה (למעשה שש מצלמות מובנות בה לכל הכיוונים) בצורת כדור שניתן לגלגלו למקומות מסוכנים על מנת לצלם מכל הכיוונים את המצב במקום. (בצה"ל השתמשו במצלמה דומה בעבר הקרויה Eyeball R1 מביתה של אופטרוניקס). כמובן שהשימושים הם למטרות צבאיות או מודיעיניות. 
* הטלסקופים הארציים החדשים (ספוטרים) של Swarovski מאפשרים כיום בקלות לחבר את הטלסקופ (הבנוי משני חלקים) למצלמת DSLR וליצור עדשה עם אורך מוקד המגיע ל 3000 מ"מ בקלות. מן הסתם קל לשער שזו לא עדשה לצילום סנפ-שוט מהיד. זה מראה על ההתחשבות של יצרני הטלסקופים בצרכי הצלמים. מנסיוני – בשימוש נכון, התוצאות מרהיבות.


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק