מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 7/10/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 30 לספטמבר 2012 צפיות: 1257

* Eye-Fi הכריזה על כרטיס SD חדש של 16 ג"ב עם טכנולוגיית Wi-Fi מובנית – הפעם מסדרה הקרויה Pro 2. קודם כל – הנפח של הכרטיס החדש גדול ומרשים והשינוי הגדול מהסדרה הקודמת – מהירותו, שהינה כעת Class 10 שמתאימה לצילום מהיר מאוד ווידיאו HD במהירות מרבית. מחירו 100 דולר ויהיה זמין בחודש הקרוב. כעת תוכלו לצלם במהירות רבה כל מה שבא לכם ולשלוח את התמונות או הסרט ישירות למחשב ללא כבלים.
* אדובי הכריזה על גרסאות מתקדמות של Lightroom, Camera Raw וממיר DNG התומכות כעת בשלל המצלמות החדשות שצצו בשוק לאחרונה. בעלי פוטושופ (הגרסה האחרונה) ולייטרום  - כדאי לשדרג.
* אפסון הכריזה על פיתוח עינית דיגיטלית חדשה העובדת בטכנולוגיית LCD ברזולוציה של XGA בת 2.4 מיליון נקודות. זו אותה רזולוציה כמו שיש בעיניות של סוני ופוג''י (שם הטכנולוגיה היא OLED). העינית הקודמת של אפסון – ברזולוציה של SVGA – 800X600X3 (1.4 מיליון נקודות) מותקנת כבר בעינית של מצלמת אולימפוס OMD. כאשר החברות תגענה לעינית בת 5 מיליון נקודות וקצב ריענון של 200 מסגרות לשניה יהיה קשה להבדיל בינה לבין משטח מיקוד אופטי – ואנו קרבים לזה מרחק של שנה-שנתיים.
* מחירה של מצלמת ניקון V1 צלל פלאים בארה"ב ל 400-500 דולר (כחצי ממחירה הקודם) מה שמציין שמחליפה צפויה בקרוב. השמועות מדברות על מצלמת V2 שתחליף אותה. לא צפוי שינוי דרמטי – אותו החיישן כפי הנראה. יתכן ותהיה לה מערכת GPS ו/או Wi-Fi מובנית. אותי זה לא יעניין. אני מקווה שניקון תאמץ מתישהו את החיישן בן ה 20 מ"פ שישנו במצלמת סוני RX-100 באותו הגודל (1 אינטש) האיכותי יותר (לפי הדוגמאות שראיתי) מהחיישן של APTINA המצוי ב V1.
* חברת קודאק המצוייה בפשיטת רגל וקשיים גדולים הודיעה על הפסקת הייצור של הסרט הפופולרי – Tmax P3200.  הגרסה הראשונה שלו Tmax 3200 שנולדה ב 1988 והיתה מפורסמת בציבור היתה חביבתי בזמן ההוא. ניתן היה לדחוף את הסרט הזה לאיזו 6400 ואפילו ל 12,500 – ולאפשר צילום בתנאים בלתי אפשריים. הגרעיניות היתה גבוהה מאוד, אבל היו תמונות. חבל...
* ובאותה נשימה – קודאק הכריזה גם על יציאתה מעולם מדפסות הדיו המפורסמת של החברה. לבעלי מדפסות אלו – רוצו והצטיידו בדיו – לפני שיאזל! (יתכן ויצרן צד ג'' יוכל לספק לכם דיו בעתיד – אבל זה לא בטוח).
* ועדיין בסיפורים היסטוריים – באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה נמצאו בקופסה למעלה מ 600 תמונות מקוריות וחתומות של אנסל אדמס – אוצר ענקי. הצלם הידוע הוזמן לצילום באוניברסיטה בשנת 1968 לרגל חגיגות המאה של האוניברסיטה והתמונות נשארו באיזו פינה בתוך קופסה גדולה.
* חברת BENRO הסינית, יצרנית החצובות החלופיות והזולות (יחסית) הודיעה על ליין חדש של חצובותיה – הפעם צבעוניות. כל חלקי המתכת של ראש החצובה וגופה יופיעו בצבעים של אדום, כחול, ירוק, כסף וזהב. אפשר להתאים כעת את צבע החצובה לצבע השמלה והנעליים...
* בעלי מצלמת הפוג''י X100 – שימו לב - קיימת כיום עדשה תוספית להרכבה על המצלמה על מנת ליצור זוית רחבה הקרויה WCL-X100 ועל פי הדוגמאות המטיילות ברשת – איכותה גבוהה מאוד. מקדם ההרחבה שלה הוא X0.8 והופכת את זוית הראייה של המצלמה משוות ערך ל 35 מ"מ ל 28 מ"מ על FF. לעדשה התוספית תבריג 49 מ"מ והיא עולה כ 350 דולר ושוקלת 150 גרם (לא קלה).
* סמסונג ממשיכה במסורת ומציגה את ה Samsung galaxy – מצלמה דיגיטלית המריצה אנדרואיד כמערכת הפעלה, Wi-Fi וקישוריות 3G או 4G. המצלמה בת 16 מ"פ, חיישן עם "הארה אחורית" (פחות רעש בתמונה), זום אופטי ענק X21, שווה ערך ל 23-483 מ"מ, עם עדשת צמצם 2.8 (!), מייצב, וידיאו 1080 מובנה. בנוסף, מסך מגע של 5 אינטש (לערך). המצלפון הזה מאפשר שיתוף מיידי של תמונות ברשת חברתית.
* חברת פולרואיד המחודשת (לפחות השם נשאר) מציגה שלוש מצלמות אקשן קשיחות עם חיישנים ברזולוציה בין 5-16 מ"פ. המתקדמת ביניהן הן מאפשרת צלילה למים לעומקים עד 20 מטר, עמידות לטמפרטורות קיצוניות וחבטות פיסיות. הטרנד הזה הפך להיות מאוד פופולרי בשנתיים האחרונות ונראה כאילו כל העולם הולך לטייל באנטארקטיקה או לצלול למים...
* כצפוי מהשמועות שרצות כבר הרבה זמן על שיתוף הדוק בין אולימפוס לסוני – התפרסמה הודעה מרעישה כי סוני מתכוננת להשקיע 642 מיליון דולר באולימפוס. בהשקעה זו תקבל סוני שליטה של 11.5 אחוז על הבעלות של אולימפוס. מי שקצת קרוב לצלחת הבין שמשהו קרה עם החיישן החדש של אולימפוס המצוי במצלמת ה OMD EM-5 השונה באיכותו (לטובה) מחיישני החברה הקודמים. ובכן – לא פלא, החיישן הוא של סוני. סוני הולכת וכובשת לה עוד נתחים מעולם הצילום הדיגיטלי ולא אתפלא אם עדשותיה של סוני יותאמו לפורמט ה MFT בעתיד הקרוב.

 
 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק