מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 7/9/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 2 לספטמבר 2012 צפיות: 1268
* פוג'י הכריזה על מצלמה חדשה מתוצרתה ממשפחת ה X. הפעם זו ה X-E1 שהינה מצלמה נטולת מראה, בת 16 מ"פ עם עדשות מתחלפות. למצלמה גם עינית אלקטרונית מאוד מפורטת בת 2.4 מיליון נקודות.
למצלמה חיישן APS והיא תעלה כ 1000 דולר ללא עדשה. זו האחות הקטנה והזולה יותר של ה X-Pro1. בהצלחה!
* במקביל למצלמה הנחיתה פוג'י שתי עדשות מתאימות לה (ולאחותה הבכירה). האחת עדשת "קיט" באורך מוקד של 18-55 מ"מ (שוות ערך ל 27-84 מ"מ על FF). לעדשה מייצב מובנה ומיפתח מרבי 2.8 במצב רחב הזוית שלה וצמצם 4 במצב הטלה – מאוד מרשים.
בנוסף, הכריזה פוג'י על עדשת פריים 14/2.8 מ"מ שהיא שוות ערך ל 21/1.4 מ"מ על FF. סדרת ה “X” של פוג''י שהתחילה עם ה X-100 הניבה לחברה הרבה כסף מן הסתם, מספיק כדי להמשיך ולרוץ באותו תלם מוצלח.
* גדג'טים למשוגעים לצילום – עדשת ניקון 55-200 מ"מ שאיננה עדשה כלל אלא רמקול קטן הנטען על ידי שקע ה USB במחשב והיכול לשמש כרמקול נלווה ל iPod ול iPhone שלכם וכל זה במחיר של כ 15 דולר:
http://www.amazon.com/Portable-Speaker-Simulation-Nikon-55-200mm/dp/B00896X16W/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1346967091&sr=1-1&keywords=Portable+Lens+USB+Speaker+%28Simulation+to+the+Nikon+AF-S+55-200mm+1%3A4-5.6GED+LENS%29
* גל המחקרים לייצור עדשות (לא רמקולים) שטוחות נמשך במלוא עוזו. מפעם לפעם הן חוזרות לכותרות. הפעם סיפור מאוניברסיטת הרווארד המכובדת המספר על המצאת עדשה דקיקה בעלת יכולות אופטיות מרשימות. ולוואי ולא נצטרך לשאת משקולות...זה נראה מאוד משכנע:
http://www.seas.harvard.edu/news-events/press-releases/flat-lens-offers-perfect-image
* לחובבי המצלמות של סיגמה, שתי המצלמות החדשות DP1 וכן DP2 המבוססות על חיישן ה Foveon  החדש יחסית והבנוי בספינת הדגל של החברה – ה SD1, תהיינה זמינות בשוק בזמן הקרוב ביותר.
ה DP2 כבר מצויה בשוק מיולי השנה וכעת מגיעה גם ה DP1. המחיר בסביבות 1000 דולר עם עדשה קבועה והן נקראות Merril על שם ממציא ה Foveon.
למרות החיישן שהוא בן 14.8 מ"פ בשלוש שכבות, התוצאות מרשימות (באיזו הבסיסי) כמו מצלמת FF בת 25 מ"פ.
* אם אתם מצויים בארה"ב בתקופה זו ואוהבים ציוד של פנטקס, ישנם כעת סדרה של מבצעי הנחות (בארה"ב) של ציוד של פנטקס של עשרות אחוזים. מצלמת Pentax-Q הקטנה עם העדשות המתחלפות ומצלמת הסטודיו ה 645D של הפורמט הבינוני מצויות במבצע.
גם העדשות המלוות אותן מצויות שם.
* תערוכת הפוטוקינה בגרמניה העומדת להיפתח ב 18 לחודש זה בגרמניה מושכת הרבה עניין. ישנה חרושת של שמועות אדירה על הכרזות חדשות של כל יצרני המצלמות. בצד של ניקון מדובר בין השאר על הכרזת ה D600 – מצלמת ה FF ה"עממית".
יהיה מעניין לראות מה עוד המציאו חברות הצילום כדי להמשיך ולרוקן את כיסינו...
* חברת DXO המייצרת כלים לניתוח ציוד צילום ותוכנות לשיפור תמונותינו מציגה תוכנה חדשה הקרויה Viewpoint שעולה 80 דולר והמאפשרת תיקון עיוותים בצילום שלנו – לא עיוותי מרחב וצבע אלא עיוותי פנים למשל בגלל צילום בעדשות לא מתאימות או זויות לא נכונות.
צלמי הארועים – שימו את הדבר ברשימה שלכם!
* אפליקציה חינמית ל iPhone מביתה של Autodesk – יצרנית תוכנות השרטוטים המכניים ועוד, תאפשר לכם יצירת תמונות תלת ממדיות מימדיות בקלות רבה. לאפליקציה קוראים 123D Catch – שם לא מי יודע מה יצירתי, אבל התוצאות מרשימות (על פי דברי המשתמשים).
* על פי דברי נוקיה, התמונות והוידיאו המופקים מהמצלפון שלה – ה Lumia 920 הן הטובות ביותר בין כל הסמארטפונים הקיימים כיום.  המצלפון איננו מבוסס על טכנולוגיית ה Pureview עם החיישן בן 41 המגפיקסלים אלא על טכנולוגיה חדשה הקרויה העדשה הצפה.
למצלפון חיישן של 8.7 מ"פ ועדשה של קארל צייס עם צמצם מרבי 2.


 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק