מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 10/8/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 5 לאוגוסט 2012 צפיות: 1210
עקב חופשונת המדור קצת התעכב.
* ניקון הכריזה על מצלמת המשך למשפחת ה "1" – נטולות המראה – הקרויה J2. היא דומה ברוב המובנים ל J1 – רק עם מסך מפורט יותר. החדשה הגדולה – המחיר ירד ל 550 דולר כולל עדשת הקיט ה 10-30 מ"מ. יחד איתה הכריזה ניקון על עדשה חדשה – שטוחה הדומה ל"סופגניה" באורך מוקד של 11-27.5 מ"מ (שוות ערך ל 30-74 מ"מ) במחיר של 190 דולר. לצוללים בינינו – יש גם מארז חדש למצלמות ה"J" של ניקון לצלילה עד לעומק של 40 מטר.
* במקביל, הכריזה ניקון על מצלמת P&S חדשה הקרויה L610 עם זום אופטי X14, בת 16 מ"פ, איזו עד 3200, חיישן עם "תאורה אחורית" (אין קשר לשם ולמה שקורה באמת בחיישן – האלקטרוניקה פשוט הוזזה עמוק יותר מתחת לדיודות הרגישות לאור – הפוטוסייטס, כך שמתאפשר שטח פנים גדול יותר ללכידת האור). החדשות הגדולות – המחיר – 250 דולר והיא משתמשת בסוללות AA.
* השמועות מדברות על תקן משודרג לכרטיסי הזכרון ממשפחת ה XQD – תקן 2. כרטיסי זכרון אלו מופיעים למשל במצלמת ה D4 של ניקון במקביל לכרטיס הסטנדרטי. כרטיסים אלו מהירים מאוד ולפני שירד האבק עם הצגתם בשוק, כבר יש דיבורים על תקן חדש. זהו כרטיס קשיח, בעל קצב העברת נתונים נוכחי של 2.5 גב"ש (גיגאביט לשניה) שיוכפל בעתיד הקרוב. הוא משתמש בטכנולוגיית ה PCI Express המקובלת בעולם המחשבים.
* סוני הכריזה על עדשה חדשה למשפחת האלפא שלה – 55-300 טלפוטו. על המצלמות הללו העדשה תיראה כאילו היא 82.5-450 מ"מ. מחירה נמוך יחסית – 300 דולר. תוספת מבורכת למשפחת האלפא.  
* קנון הכריזה על גרסת קושחה חדשה למצלמת ה 7D שלה – גרסה 2. קצב האש עלה מפרץ של 17 מסגרות ל 25 מסגרות (תלוי מהירות כרטיס הזכרון) והקושחה כוללת עוד מספר שיפורים ושדרוגים. בעלי המצלמה מוזמנים לשדרג. במקביל, מודה קנון בבעיה שיש בעדשות ה 40/2.8 STM שלה על תקיעת האוטופוקוס של העדשה אם לוחצים עליה. צפויה גרסת קושחה חדשה לקראת סוף החודש שתטפל בבעיה.
* ועדיין בקנון – הפעם העדשות הארוכות של החברה. קנון מוסרת לעיתונות כי לעדשות הארוכות שלה (והמאוד יקרות) יהיה קיים שדרוג קושחה לתקן את בעיות האוטופוקוס הקיים לפעמים בעדשות אלו, בפרט אוטופוקוס עוקב.
* לבעלי מצלמת סיגמה  SD1 – ישנה גרסת קושחה חדשה למצלמה זו 1.07 המתקנת שורה של באגים, כוללת הפעלה איטית של המצלמה (מרגע ההדלקה עד לנכונותה לפעולה). מצלמה זו כוללת חיישן פוביאון מפורט ביותר של שלוש שכבות ואיכות הפלט ממנה מרשימה ביותר.
* חברת SAMYANG הקוריאנית - יצרנית העדשות "צד ג''", מכריזה על שלוש עדשות חדשות שלה שהן גרסאות משודרגות לעדשות קיימות – 14,24,35 מ"מ כשההבדל הינו שעדשות אלו מתאימות יותר לצילום וידיאו. טבעת הפוקוס מודגשת והשליטה בצמצם הינה רציפה ללא תחנות ביניים.
* למי שרגיש לאיכות הצבע הגבוהה של המסך שלו ונמאס לו לחזור ולכייל אותו לעתים מזומנות – חברת EIZO הכריזה על סדרה של 5 מסכים בגדלים של 23 אינטש, 24 אינטש,עד 27 אינטש המכיילים את עצמם לבד. כל זמן קבוע המסך מפעיל מערכת כיול עצמית עם חיישן המוסתר במסגרתו. המחיר טרם פורסם, אבל הואיל והמסכים שייכים למשפחת ה ColorEdge – זולים הם לא יהיו.
* סיפור נחמד שהתחיל רע מאוד קרה בניו יורק. צלם בשם קייסי נייסטט השאיר במונית ציוד שלו בשווי של  13,000 דולר והנהג חיפש אותו והחזיר לו את הציוד. חזון נדיר בעיר הזו...
*  היצרנים כל כך ממהרים להציג את מרכולתם החדשה עד כי הם שוכחים לעתים קרובות דברים חשובים מאוד. למשל, במצלמת פוג''י X-Pro1 שהיתה ועודנה הצלחה שיווקית גדולה חסר בעינית משהו מאוד קריטי – אלמנט לתיקון סטיות דיופטר של העיניים שלנו. פשוט שכחו...כעת אחרי מהומה לא קטנה תספק פוג''י עם מצלמות אלו בעתיד הקרוב סט של 6 עדשות קטנות לתיקון הדיופטר בעינית. הסט נע בין 3- לבין 3+. פשוט מתקינים את העדשה המתאימה לעין על העינית.
* ניקון הכריזה לפני זמן קצר על עדשת הטלה הארוכה ביותר שלה – 800/5.6 מ"מ. לעדשה מייצב ומנוע מהיר – AFS. היא כבר מופיעה במשחקים האולימפיים כדי לצלם מרחוק מה שאי אפשר להתקרב אליו. המחיר טרם נקבע אבל יהיה כנראה בסביבות 10-11 אלף דולר.
* ועדיין במשחקים האולימפיים – בית השידור היפני – ה NHK צילם לראשונה צילום מסחרי באולימפיאדה ששודר ליפן בטכנולוגיה המתקדמת ביותר – 8K. גודל של פריים הוא 8000X4000 פיקסלים לערך (כ 32 מ"פ לפריים), שזה פי 16 (!) מהרזולוציה של FULL HD הקיים. יש דור ביניים שכבר רץ בעולם הקרוי 4K אשר מייצר פריימים של 8 מ"פ – 4000X2000 לערך ("רק" פי 4 מ Full HD) ושכבר מככב בבתי קולנוע דיגיטליים. נפח של סרט בטכנולוגיית 8K אחרי דחיסה הוא כ 330 ג"ב והתקן תומך ב 24 רמקולים במקביל (22.2). המירוץ לא מסתיים אף פעם...
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק