מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 6/7/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 1 ליולי 2012 צפיות: 1368
עונת הקיץ והמלפפונים בעיצומה – ללא הרבה חדשות מסעירות...
* תיקוני קושחה בממלכה של ניקון – תיקון ל D4 של כמה באגים כמו קפיאת מצלמה בזמן פורמט, תיקונים במרחבי הצבע, יציבות החיבור לרשת ועוד. גם ה D800 זכתה לשדרוג קושחה וכמה באגים תוקנו גם בה. בנוסף, הוציאה ניקון שדרוג גורף למספר מצלמות בהקשר לתיקוני עיוותים בעדשות וכפי הנראה גם לשיפור מערכות ה AF של מספר מצלמות.
* מצלמה מעניינת מביתה של סמסונג – EX2F שהיא לכאורה מצלמת P&S בת 12 מ"פ. מה שמעניין בה – יש בה WIFI מובנה, מסך אחורי מסתובב של 3 אינטש, טווח זום קטן יחסית - שווה ערך ל 24-80 מ"מ אבל עם עדשה עם מיפתח ענק – 1.4 ! – לראשונה במצלמות P&S. המצלמה גם טוענת לטווח איזו של 80-12,800. משקלה כ 300 גרם ומחירה בארה"ב – בחודש הבא – כ 550 דולר. העדשה אגב מתוצרת שניידר. היא כמובן גם מצלמת וידיאו HD. מעניינת!
* לצלמים האוהבים לעשות מלאכתם מתחת למים בעלי מצלמת אולימפוס OM-D E-M5 (הקשה מאוד להשגה – בגלל דרישה היסטרית או בעיות ייצור) – חברת Nauticam מציעה מארז תת מימי למצלמה זו. ניתן לצלול עד לעומק של 100 מטר עם מארז זה וניתן להשתמש בעינית הטובה של המצלמה מתחת למים.
* קנון מודה בבעיה שיש לה עם מצלמת ה S100 הפופולרית שלה. הבעיה – המצלמה מדווחת על טעות בעדשה בתנאי צילום מסויימים המופיעה על הצג האחורי. בדרך כלל – טעות כזו מופיעה לאחר חבטה במצלמה, לכלוך הנכנס למנגנון העדשה וכ"ו – אך כאן המקרה הוא שונה. הבעיה צצה בתנאי טמפרטורה ו/או לחות גבוהים. קנון מבטיחה פתרון לבעלי מצלמות אלו. זו אגב מצלמה חמודה ומאוד מוצלחת.
* סוני מדווחת על פיתוח מצלמת וידיאו חדשה לצילומי אקשן, אותה ניתן להרכיב על הקסדה או על השרוול ומקומות דומים. זו מצלמה קטנה, עדשה קבועה (לא זום) מתוצרת צייס, מצלמת וידיאו HD כמובן ומוגנת סביבה – מים, אבק וכדומה.  זו תגובה של סוני למצלמה המוצלחת של GoPro המאוד פופולרית. שמה עדיין לא נקבע וגם לא מחירה, אך היא תהיה זמינה בסתיו.
* גם JVC מצטרפת לחגיגת מצלמות הוידיאו לספורט עם מצלמה הקרויה GC-Xa1. היא מצלמת וידיאו HD, וסטילס של 5 מ"פ. יש לה WIFI מובנה, עמידה גם למים בעומק עד 5 מטר, עם עדשה מאוד רחבת זוית. סוג זה של מצלמות אהוד ביותר על מטפסי הרים, צונחי צניחה חופשית, מחליקי קרח ועוד.
* פולרואיד שחזרה מעולם המתים ממשיכה לרוץ קדימה – הפעם עם מצלמה דיגיטלית קטנה הקרויה Z2300 הנראית כמו מצלמת P&S  שטוחה. המצלמה בת 10 מ"פ, עדשה קבועה ומדפיסה ישר תמונות מעצמה בגודל של 5X7.5 ס"מ. המצלמה תעלה 160 דולר ומחיר כל תמונה יהיה כחצי דולר. נפלא למסיבות וכ"ו.
* פוג''י הכריזה על מפת הדרכים שלה לגבי עדשות למצלמת ה X-Pro1 המוצלחת שלה. במפת הדרכים המשתרעת עד אמצע 2013 לערך שלוש עדשות זום וארבע עדשות פריים. נכון לרגע זה קיימות למצלמה רק שלוש עדשות פריים.
* חברת Point Grey  מציגה מצלמת וידיאו הנראית כמו קובייה בגודל של 3X3X3 ס"מ לערך, היודעת לצלם וידיאו של הדור הבא – 4K. למצלמה חיישן של 8.8 מ"פ של סוני ואיכות הוידיאו שלה היא 4096X2160 פיקסלים. היא מסוגלת לצלם 21 פריימים לשניה ונקראת FL3-U3-88S2C או בקיצור Flea3. יכולת האבחנה של גבוהה פי 4 ממצלמות HD הקיימות כיום. מחירה כ 1000 דולר.
* לבעלי מצלמת לייקה X2 – שימו לב – ישנו שדרוג קושחה חדש למצלמה קרוי 1.1. השיפורים – איכות הרעש בתמונות (שלג) באיזו 1600 ובעיות באיזון לובן אוטומטי. אם כבר שילמתם כל כך הרבה למצלמה שכזו – מן הראוי שתשדרגו אותה!

 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק