מתחנן ימין משה 3 לפקדה - יוון, מעובד סירה בודדת סוער
מאמרים - מאמרים כתבות והגיגים בנושאים שונים מעולם הצילום
ישנם 829 מאמרים ב 7 נושאים
» חדשות מעולם הצילום » פרטים
חדשות מעולם הצילום
נוספה: 22/6/2012
גרסה להדפסה
Share |
חדשות השבוע המתחיל ב 17 ליוני 2012 צפיות: 1586
* Samyang הקוריאנית – יצרנית עדשות "צד ג''" לחברות המובילות הכריזה על עדשת עין דג עבור מצלמות סוני NEX וסמסונג NX. העדשה בת 8 מ"מ צמצם 2.8 כוללת אלמנט אספרי ושני אלמנטי ED. שדה הראייה הוא 180 מעלות. מצלמות ה MLC מתחילות לפתות יותר ויותר יצרני צד ג'' שייצרו עבורן עדשות ותוספים אחרים – מה שמצביע בבירור על המגמה בשוק.
* ניקון הכריזה על שתי עדשות חדשות – 18-300 עבור משפחת ה DX ו 24-85 AFS VR צמצם 3.5-4.5 עבור משפחת מצלמות ה FX וה DX. מחיר עדשת ה 18-300 הוא כ 1000 דולר (לא זול כלל עבור עדשת סופר-זום) אבל היא מכסה את רוב התחום השימושי לצלמים חובבים וחצי מקצועיים. עדשת ה 24-85 מעניינת כי היא השלישית בסדרת עדשות באורך מוקד זה בשנים האחרונות ותעלה 600 דולר. מהצצה ב MTF של עדשות אלו נראה כי הושקע בהן תכנון מדוקדק. אחכה שתגענה לידי למבחן. ניקון חוגגת כעת יובל 70 מיליון עדשות מתוצרתה ועדשות אלו הן ציון הדרך לחגיגות אלו.
* גם שניידר מתכננת להרחיב את ליין עדשותיה לפורמט ה MFT ומציגה עדשת 14 מ"מ צמצם 2 המתאימה למצלמות אלו. העדשה נראית על פורמט זה כעדשת 28/2. היא תהיה זמינה כנראה בסתיו.
* ועדיין בסימן עדשות – גם סיגמה הכריזה על עדשת סופר-זום בתכנון חדש – 18-250 OS HSM – מנוע מהיר ומייצב מובנה. בתחילה תהיה גרסה לקנון ואחריה תופיע גרסה לניקון ולשאר החברות. היא תהיה קטנה מעדשות הקיימות. יש לשים לב – עדשה זו מתאימה רק למצלמות APS/DX ולא למצלמות פריים מלא. התזמון שלה מעניין (קרוב להכרזה של ניקון)...
* קנון משדרגת כמה ממצלמותיה. מצלמות ה 60D וה 60DA (מצלמת האינפרא אדום ועוד) זוכות לקושחה חדשה – 1.1.1 ומצלמת ה 5DMK3 זוכה אף היא לקושחה חדשה – 1.1.3 ותומכת כעת בעדשת ה 40 מ"מ החדשה.
* נוקיה מציגה סוף סוף למכירה בארה"ב את המצלפון החדש שלה – 808 Pureview עם החיישן הגדול בעל ה 41 מ"פ שהוכרז בפברואר השנה. בברירת המחדל - התוצאה המצולמת איננה בת 41 מ"פ אלא נוקיה מחברת פיקסלים כדי לקבל במוצא 2.4, 5.3 או 8.3 מ"פ. זה נעשה על מנת להפחית את הרעש (שלג) בתמונות. ניתן גם לקבל מהמצלפון 38.4 מ"פ ישירות במצב 4:3 או 33.6 מ"פ במצב צילום של 16:9. פתאום הפיקסלים הופכים להיות זולים...
* אם בא לכם להשתעשע – יצרן סיני עושה פרסום רב למוצר הקרוי Spy camera sunglasses with MP3. אלו משקפי שמש עם מצלמה זעירה ונגן MP3. ניתן לצלם במשקפי ה"ריגול" האלו וידיאו וסטילס (1.2 מ"פ) ולשמוע MP3. התענוג עולה 30 דולר ואין לצפות מהן לאיכויות של ה D800...פרטים:
http://www.spycamerabox.com/spy-camera-sunglass/wholesale-E11988-p-10309.html
* במצלמת קנון 5DMKIII ישנם חיישני AF הקרויים DUAL CROSS במרכז הפריים המבטיחים AF מדוייק בהרבה מצבי צמצם מרבי. ישנם 5 חיישנים כאלו (מתוך 61 חיישנים סה"כ) המספקים דרגת חופש טובה לצלמים המשתמשים בעדשות קנון. חיישנים אלו אינם פעילים אם משתמשים בעדשות צד ג'' – סיגמה, טמרון, טוקינה וכ"ו. האם היא מנסה למנוע תחרות לעדשותיה?
* קודאק השקועה בצרות צרורות ואף הכריזה על תחילת פשיטת רגל (מצער מאוד!) עסוקה כעת באיסוף לקוחות המוכנים לקנות את הפטנטים שלה בנושאי צילום דיגיטלי. לקודאק למעלה מ 1100 פטנטים ומהם כ 700 קשורים לצילום ועיבוד דיגיטלי. יש לה כרגע למעלה מ 20 לקוחות פוטנציאליים. יש לזכור למשל כי המפתח לכל המצלמות הדיגיטליות (חוץ מאלו המשתמשות בחיישן FOVEON – כמו סיגמה) הוא אינטרפולציית באייר המופעלת על החיישן – שזו המצאה של קודאק. כל יצרן מצלמה דיגיטלית בעולם (חוץ מסיגמה) צריך לשלם לקודאק תמלוגים – וזה הרבה כסף!
* אוניברסיטת Duke  בארה"ב יחד עם אוניברסיטת אריזונה הודיעה על מצלמה חדשה המסוגלת לייצר פלט של 50 גיגאפיקסל! היא עשתה זאת על ידי חיבור של 98 מצלמות קטנות וכלי תוכנה חכמים ה"תופרים" את כל התמונות לתמונת ענק אחת. אז למי שחסרים פיקסלים, אולי זה הפתרון?
* אם בא לכם להפוך את עצמכם למפלצות או לחייזרים בצילום, תוכלו לרכוש ב 99 סנט אפליקציה לאייפון ועוד כמה מסוגו הקרויה Face Craze! שתהפוך אותכם או את חבריכם לפרצופים שהגיעו מהחלל החיצון ...פרטים בסרטון הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=9SEc59ijtqU&feature=player_embedded
* אם יוצאים לטיול ברכב, ניתן כעת לתעד את הנסיעה עם מצלמת וידיאו המותקנת על חלון הרכב במחיר של 130 דולר. ההקלטה איננה ב HD  אלא ברזולוציית VGA בלבד – 640X480 וניתן להקליט שלוש שעות של וידיאו על כרטיס של 32 ג"ב. אפשר גם לצלם בלילה בעזרת תאורה אינפרא אדומה. מגניב! פרטים:
http://www.hammacher.com/Product/Default.aspx?sku=81555
 
 
 
Copyright © Dr. Joseph Kramer. All rights reserved © כל הזכויות שמורות ליוסי קרמר
פורטל הצילום של טד בפייסבוק פורטל הצילום של טד בפייסבוק